Sari la conținut
Forum Roportal
BGC

dragoste cu nabadai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sal'tare! desi e o ora tarzie, poate mai sunteti interesati de chestiuni sentimentale si interesati sa mai auziti o poveste in materie....

ok. e vorba de un tip, pe care il stiu mai de multisor. eram doar prieteni. insa de vreo catva timp relatia s-a schimbat, in sensul ca facem sex... ma rog, facem sex e cam dur spus. in ceea ce ma priveste, facem dragoste. foarte rar. suntem departe unul de altul. el se comporta cam ciudat. e distant si nu pare a fi indragostit. totusi, ma cauta. ne intalnim, face totusi sacrificii pt asta. si eu la fel. sa spunem ca as fi mai implicata afectiv. dar, una peste alta relatia nu pare sa duca nicaieri din cauza distantei. nu ne-am facut nici un paln de viitor, nu ne-am facut sau solicitat angajamente serioase. totusi ne cautam si ne bucuram cand suntem impreuna. sexul este minunat. sa fie doar o atarctie sexuala care sa tina cativa ani? voi ce parere aveti? o fi mai mult, dar ii e frica sa se angajeze din cauza distantei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da'ne si tu mai multe detalii daca se poate...varsta, la ce distanta te referi...daca mai aveti alte relatii....

 

 

suntem la mii de km distanta. avem 30 de ani. eu nu am alta relatie. el... drept sa spun, nu stiu. e posibil sa fi avut.. sau sa aiba... oricum, nu cred ca ceva serios... nu ne-am angajat in nici un fel unul fata de altul. eu as fi vrut, dar el nu. am discutat despre asta. ceea ce ma intriga este ca ma mai cauta si spune ca-i e dor de mine, desi situatia e asa cum e. ar putea sa gaseasca pe altcineva mai aproape, nu pe mine, nu? nu inteleg ce vrea, de fapt.

Editat de BGC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca faceti sex si e ok, iar tu asta vrei in acest moment, nu vad care ar fi problema?...daca insa, iti doresti mai mult , trebuie sa vezi si care'i opinia lui...dupa parererea mea o relatie de acest gen nu tine mult.

Distanta nu e singurul inconvenient, ci lipsa de implicare din partea amandurora. Cand incepi o relatie de la care nu stii ce astepti, cred eu ca nu iti doresti nici tu sa tina o vesnicie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
suntem la mii de km distanta. avem 30 de ani. eu nu am alta relatie. el... drept sa spun, nu stiu. e posibil sa fi avut.. sau sa aiba... oricum, nu cred ca ceva serios... nu ne-am angajat in nici un fel unul fata de altul. eu as fi vrut, dar el nu. am discutat despre asta. ceea ce ma intriga este ca ma mai cauta si spune ca-i e dor de mine, desi situatia e asa cum e. ar putea sa gaseasca pe altcineva mai aproape, nu pe mine, nu? nu inteleg ce vrea, de fapt.

Poate intradevar tine la tine daca ii este dor, dar daca nu vrea sa se implice intr-o relatie serioasa atunci e clar ca n-are de gind sa continue asta vesnic. Cred ca e o pasiune pe moment! Sincer nu cred ca va dura mult! Si cred ca ar trebui sa te interesezi daca nu are vreo vrelatie, daca e casatorit? Nu cred ca ti-ar placea sa-i distrugi familia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok. e vorba de un tip, pe care il stiu mai de multisor. eram doar prieteni. insa de vreo catva timp relatia s-a schimbat, in sensul ca facem sex... ma rog, facem sex e cam dur spus. in ceea ce ma priveste, facem dragoste. foarte rar. suntem departe unul de altul. el se comporta cam ciudat. e distant si nu pare a fi indragostit. totusi, ma cauta. ne intalnim, face totusi sacrificii pt asta. si eu la fel. sa spunem ca as fi mai implicata afectiv. dar, una peste alta relatia nu pare sa duca nicaieri din cauza distantei. nu ne-am facut nici un paln de viitor, nu ne-am facut sau solicitat angajamente serioase. totusi ne cautam si ne bucuram cand suntem impreuna. sexul este minunat. sa fie doar o atarctie sexuala care sa tina cativa ani? voi ce parere aveti? o fi mai mult, dar ii e frica sa se angajeze din cauza distantei?

mda... daca voi va simtiti bine asa, de ce sa stricati prezentul ?! ... bucurtati-va de ceea ce impartasiti impreuna, sau ... curma aceasta relatie !

 

 

:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda... daca voi va simtiti bine asa, de ce sa stricati prezentul ?! ... bucurtati-va de ceea ce impartasiti impreuna, sau ... curma aceasta relatie !

:crazy:

 

 

Va multumesc tuturor pentru sfaturi! Concluzia mea este, dupa ce v-am citit mesajele, ca ra fi bine sa intrerup "relatia" sau ce-o fi ea si sa merg mai departe daca vreau mai mult decat sex bun. probabil ca asa voi face, insa imi pare rau de prietenia noastra, care nu cred ca va supravietui acestei situatii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc tuturor pentru sfaturi! Concluzia mea este, dupa ce v-am citit mesajele, ca ra fi bine sa intrerup "relatia" sau ce-o fi ea si sa merg mai departe daca vreau mai mult decat sex bun. probabil ca asa voi face, insa imi pare rau de prietenia noastra, care nu cred ca va supravietui acestei situatii...

 

Eu cred ca orice faci o sa-ti fie nashpa asa ca scoate si tu maximul din situatia data.

Daca renuntzi o sa traiesti cu indoiala ca poate ar fi fost mai mult. Daca nu renuntzi ai putea sa-ti faci sperantze desharte. Pe de alta parte eu nu intzeleg cum ai ajuns la concluzia ca vrei mai mult. Il cunosti asa de bine si e ce iti trebuie? Cred ca te pripesti ca alte multe femei care se grabesc la maritish si apoi la divortz.

 

Insa fii sigura ca n-ai sa-l poti uita. Te intreb: Cum poti trai mai bine? Cu amintirea a ceea ce ar fi putut sa fie sau cu certitudinea a ceea s-a intimplat pina la final? Asta tu decizi. Sfatul meu e: nu accepta ce-ti spun altii sa faci. Fa ce simtzi tu pe moment. Fii impacata cu tine insatzi si bucura-te de viatza care ti-ai contruit-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc tuturor pentru sfaturi! Concluzia mea este, dupa ce v-am citit mesajele, ca ra fi bine sa intrerup "relatia" sau ce-o fi ea si sa merg mai departe daca vreau mai mult decat sex bun. probabil ca asa voi face, insa imi pare rau de prietenia noastra, care nu cred ca va supravietui acestei situatii...

 

pai... depinde de ceea ce astepti tu de la relatia asta ! ...iar daca iti pare rau de preietenia ei , nu vad motivul ... .

cred ca cel mai corect este sa vorbesti deschis despre "dorintele" tale, dar ... asculta-ti si "pipotzica" sa vezi ce zice ... .

 

:crazy:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×