Sari la conținut
Forum Roportal
girl_

Becali:Viitorul Presedinte!

Postări Recomandate

mias dori ca multi dintre voi,astia culti, cu scoala sa ajungeti unde o ajuns si gigi daca va duce chiar atat de mult capu.. si ma intreb daca ati fi ajuns unde a ajuns el daca ati fi ajutat atat de mult oamenii :Pe pentru ca am observat ca in genelar oamenii astia foarte cititi si care nu au facut nimic cu scoala lor in viata au foarte mare antipatie pe el.. oricum un lucru e clar, un om prost nu ajungea unde o ajuns el si plus ca mai e si f. simpatic :flowers:

:flowers: Sper sa mai vina prin Constanta. Nici eu nu-mi amintesc o gluma buna din partea "distinsului" domn Tariceanu, nici un gest simpatic din partea lui (care in loc sa ajute tzaranii sinistrati de la inundatiile de anul trecut din Timis macar cu o vb buna, a tipat la ei "ce vreti doamna sa va fac hotel?"), nici din partea lui Adrian Nastase (mai degraba radeai de el, nu cu el) iar mult-eruditul CV Tudor de la prea multa cultura... i s-au asanat alte circumvolutiuni ale creierului si a ajuns, in multe situatii, in extrema cealalta... :flowers: Chiar as fi curios sa-l vad pe Tariceanu la stana!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar crezi ca are potential?

nu, nu asta crede.. dar poate daca ai fi fost putin mai desteapta ca mine tiai fi dat seama ca, chiar asta vroia sa spuna ca nu am deloc potential.. :Pe

post-48044-1157467913_thumb.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va anunt in mod 'oficial' ca (virgula) comparatiile cu Becali le consider jigniri. in consecinta, va rog sa nu va mai jigniti atata.

 

 

nu cred ca principalele calitati ale unui politician ar trebui sa fie posesia unui arsenal de bancuri...

ma indoiesc de asemenea de 'cinstea' lui Becali care se tot mentiona pe aci si a averii sale.

'presarii' care 'se amuza' pe seama lui Becali fac mai degraba un deserviciu tarii, care o fi avut nevoie de paine si circ pe vremea romanilor, dar imi place sa cred ca am depasit acea faza si ca avem totusi nevoie si de educatie.

cat despre marile donatii si ajutari... eu nu stiu sa scrie in Constitutia tarii ca Presedintele trebui se bage mana in buzunarul propriu pentru a ajuta pe unul si pe altul, sau ca trebuie sa aiba Maybach pentru a candida. in schimb, da, mi se pare obligatoriu sa scrii corect nu numai pentru a ajunge Presedinte ci pentru a ocupa orice post de conducere intr-o instutie care se respecta (sper ca statul roman se respecta...), si mai mult: pentru a fi luat in serios ca partener de discutie de catre orice om cu scaun la cap care vede mai mult decat interesul propriului buzunar.

si revenind la subiectul 'presari' (imi pare rau, dar jurnalisti Romania are prea putini...): ma intreb de ce nu au urmarit pana la capat cine ce a dat pana la urma. ca vorbe in vant si promisiuni de marea cu sarea stie sa faca toata lumea. eu nu am cunostinta de case ridicate in Timis din bani dati de Becali. desi, s-ar putea din curiozitate sa cer Prefecturii Timis o statistica detaliata cu cate gospodarii au fost distruse si cate reconstruite si din ce fonduri. ar fi si asta o idee. si atunci o sa zic: "da, mai... Becali asta e un mare filantrop. e sarit de pe fix, dar macar are o inima buna". dar Presedinte tot nu il votez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si chiar daca am presupune prin absurd ca ar iesi Becali presedinte, sunt convins ca nu ar rezista foarte mult, pt ca puterea totusi o detin mai presus de orice, o mana de oameni inteligenti care il vor face praf... asta o veti vedea. Becali nu este un tip diplomat si abil politic, si mai presus de asta are impresia ca un popor se conduce asemanea unei turme de oi. Se inseala amarnic. In afara de scandaluri publice, mai o bataie a lui Smarandescu, mai un clan al Camatarilor, mai un meci al Stelei, mai 5 case ridicate, mai o donatie de ochii lumii, nu stie nimic... Sunt convins ca niciunul dintre intelectualii sus pusi nu ar sta cu mainile in san in fata unei asemenea eventuale rusini nationale... dar ce zic eu sunt fapte de domeniul presupusului, stati linistiti, oricum nu are sa iasa. Electoratul lui e format din iubitorii de paine si circ... :flowers:-uri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... Bey, ce zic eu: Sa ajunga nea Gigi presedinte, e deja prematur sa ne gandim. Ca sa nu mai zic de atatea polemici fara rost gen "ce ne-am face daca ne-ar conduce.. asta :crazy: " etc. Chestiile astea se numesc frectii de gaz metan. :doh: In ciuda progreselor sale electorale (dovada sondajele din vara anului acesta) hay sa fim seriosi: De la un amarat de 7% sau chiar si 10% (dupa alte sondaje) si pana la a depasi 50% din preferintele romanilor, fie asta si peste 2 ani de zile, e cursa lunga! Si degeaba ne tot...

... DAR: cu asemenea procente (peste 5%) daca alegerile centrale ar avea loc maine, Gigi Becali si PNGcd-ul lui ar ar intra linistiti in Parlament. Ar fi ceva sa-l vedem pe nea Jiji senator. :) Iar fotoliul confortabil de parlamentar i-ar putea servi drept trambulina pentru urmatoarele alegeri... prin 2013, cine stie... daca va da suficient de bine cu pumnu'n masa si ar face o oarecare regie la spectacolele lui de circ... poate abea atunci.

...Asa ca, in ciuda senzationalului, eu zic ca in loc de "Gigi Becali presedinte" sa ne limitam la "Gigi Becali in Parlament" :cry: Eu nu stiu ce v-a venit in cap.. Auzi, Becali presedinte :crazy:

Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

off m-am saturat de: " ajuta lumea cu bani ...e om bun", "uite a facut biserici hai sa il votam", "vecinei mele i-a dat 100 de euro...il votez pe Becali". Daca da bani in stanga si in dreapta nu inseamna ca e om bun. Cred ca oricare dintre voi daca ar avea banii lu' Becali ar face biseri, scoli, case si multe altele. Cu politica e la pamant. El a vazut slabiciune romanului: "banul" si profita de asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce imi e basescu ce imi este becali, doua gunoaie cu mci diferente....practic alegi acelasi rahat dar cu alta culoare

=)) hah, si in fav cui is micile alea dif :De

post-48044-1158343272_thumb.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu cred ca tu intelegi ca jiji a ajuns unde a ajuns prin faptul ca lumea si presa la ridicat tocmai ca se rade de el si in privinta banilor... e clar ca i-a facut pe necinstite.

Nu prea se poate considera că a obţinut banii pe căi necinstite. Din c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×