Sari la conținut
Forum Roportal
Optimus

MANGA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt un MAAAAAAAAAAAAARE fan de animatii japoneze in special! FIlme ca:

Blood - The last vampire

Dee - Vampire Hunter

Acaira

Armitage

Ghost in the sell

sau serii ca:

Evangelion

Naruto

Sailor Moon

Full Metal Panic

sunt neste chestii care vi le recomand! De mentionat ca 30% din pe.I.B.-ul vine din industria manga!

 

NOU!!! NOU!!! NOU!!!

Dupa filmul FINAL FANTASY a aprut si

FINAL FANTASY - ADVENT CHILDREN

 

Nu am apucat sa-la vad!

 

Si acuma un request de la cei ce sunt mari si tari si stiu:

Zice-ti-mi si mie de unde pot sa imi pun bazele unei colectii din genu asa de filme! PLS!

 

Despre pe.I.B. -ul Japoniei era vorba mai sus! ::cry::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti fan anime/manga si vrei sa discuti cu alti fani poti intra pe www.anime-club.ro , sper sa-ti placa.

 

Anyway... eu iti recomand sa te uiti si la Ranma 1/2 e un anime super funny si anime-ul meu favorit, sau Inuyasa, tot de aceeasi mangacaa, Rumicao Tacaahasi, un alt anime care mi-a placut foarte mult e Angel Sanctuary, sau daca iti place mai mult genul mecha incearca Rah Xeophone(seamana cu NGE), Visions of Escaflowne, Vandread, Bubblegum Crisis, Martioan Succesor Nadesico, Gundam Wing etc, si daca iti plac filmele cu vampiri, trebuie neaparat! sa vezi Hellsing :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow!stuff 2 get from dc !

btw ghost in the sell 2 mi sa-a parut extraordinar de bine facut,actiune cam saraca din pacate,dar faptul ca este in limba lor:)) si subtitrarea in fonturi geometrice il face foarte greu de urmarit..nu numai odata a trebuit sa dau pauze....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei DC , exista un hub romanesc de anime: anime.dyn.ro si daca ai ip de rds pot sa-ti dau un linca la un ftp cu peste 360 GB de anime , acolo ar trebui sa gasesti tot ce-ti doresti :) (ip-ul tre pentru ftp, pe hub intri cu orice ip, numai sa ai mai mult de 2 Gb de anime in sare) , ma poti contacta pe anime-club.ro :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca mai e la TV... pentru episoade intregi, poti incerca cu DC++

 

offtopic:

doesen-te everybody in here just dream of MANGA IN ROMANIA? Am creat o petitie pe care intentionez sa o trimit Editurii Egmont Romania sau/ si altora, pentru a edita si vinde manga in romania! C ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei, ma bucur ca intalnesc fani manga/anime si aici...Sunt mare fan (in general) si...nu stiu, haideti sa vorbim despre anime-uri. De exemplu, a vazut cineva Chobits? Eu am reusit sa vad doar un episod, dar mi se pare super sweet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care stie ceva despre Dragon ball Z? se mai difuzeaza la tv? sau daca e vreun site cu episoade intregi din dbz?

 

 

 

am eu toate episoadele din dragon ball z(256) si dragon ball gt(64). vreau si eu prima serie dak o are cineva....pls

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Manga nu reprezinta serialele de animatie...

Acelea sunt anime-urile...

Manga-urile sunt benzile desenate japoneze...

Tot topic-ul este off-topic... Paradoxal, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×