Sari la conținut
Forum Roportal
ro_anonim

Romania - o civilizatie de mii de ani

Postări Recomandate

William Schiller, arheolog american, lucrarea <<Unde s-a nascut civilizatia?>>:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Civilizatia s-a nascut acolo unde traieste astazi poporul roman

 

Ehhh... atunci a murit pe taramul natal... :offtopic:

Editat de micalutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

offf ! iarasi povestea asta !

de ce n-ai citat si din Savescu sa fie ciorba completa ??? :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ehhh... atunci a murit pe taramul natal... :alien:

Adjudecat :tease: :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Romania o civilizatie de mii de ani?

Cred ca ai luat-o razna rau de tot.

Pai ce acel teritoriu se numea atunci Romania?

Dupa mintea ta si Omul de Neandertall ar trebui sa fie neamtz desi se stie ca specia neandertall a fost inlocuita de homo sapiens.

Pai ca sa nu vorbesc prostii m-am uitat pe o harta a Europei de acum cca 200 de ani .... si sti ce nu am gasit?

Nici o tara cu numele Romania, sau Tara Romaneasca.

Romani si Romania inainte de 1800 nu sunt de loc compatibile cu nici o civilizatie sau cultura.

Exact acest lucru il prezinta ca argument pentru integrare europeana presedintele Turciei, si anume ca nici Romanii nu au nici un aport la civilizatia Europeana si totusi sunt primiti in UE deci si Turcia are aceleasi drepturi.

Mai lasati minciunile si prostiile si treziti-va la realitate, ca sunteti codasa Europei, ..ce civilizatie ? ...aia a gunoiului de pe strazi si a jegului din casele voastre?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Romania o civilizatie de mii de ani?

Cred ca ai luat-o razna rau de tot.

Pai ce acel teritoriu se numea atunci Romania?

Dupa mintea ta si Omul de Neandertall ar trebui sa fie neamtz desi se stie ca specia neandertall a fost inlocuita de homo sapiens.

Pai ca sa nu vorbesc prostii m-am uitat pe o harta a Europei de acum cca 200 de ani .... si sti ce nu am gasit?

Nici o tara cu numele Romania, sau Tara Romaneasca.

Romani si Romania inainte de 1800 nu sunt de loc compatibile cu nici o civilizatie sau cultura.

Exact acest lucru il prezinta ca argument pentru integrare europeana presedintele Turciei, si anume ca nici Romanii nu au nici un aport la civilizatia Europeana si totusi sunt primiti in UE deci si Turcia are aceleasi drepturi.

Mai lasati minciunile si prostiile si treziti-va la realitate, ca sunteti codasa Europei, ..ce civilizatie ? ...aia a gunoiului de pe strazi si a jegului din casele voastre?

 

de acord, de acord, dar.... mai bland :tease:

si fara aluzii la mintea si casa altora, please :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai lasati minciunile si prostiile si treziti-va la realitate, ca sunteti codasa Europei, ..ce civilizatie ? ...aia a gunoiului de pe strazi si a jegului din casele voastre?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×