Sari la conținut
Forum Roportal
direct10

Hacker pt emisiune TV

Postări Recomandate

Salut,

 

sunt Dragos, producator al unei emisiuni TV axata pe calculatoare si noile tehnologii. Cred ca ar fi foarte interesanta o editie (sau chiar mai multe, daca va fi nevoie de spatiu) axata pe tehnicile folosite de hackeri, pe modalitatile lor de "lucru", obiectivele lor, etc. In consecinta caut un hacker sau, daca nu e posibil, pe cineva care sa cunoasca aceasta lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fii sigur ca or sa si apara. Toti care au legatura cu lumea subterana sunt imediat luati in vizor de Politie. Asa ca, oricat ai vrea, nu cred ca o sa primesit oferte din partea noastra :) Si, mai precis, ce vrei sa primesti? Ce informatii? Cat de detaliat vrei sa fie totul?

 

Sfat, posteaza pe forumurile de hackeri, unde ai mai multe sanse. Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu f detaliat, evident, pentru ca 99% din public n-ar mai intelege nimic si ar schimba canalul. Se poate discuta despre tehnicile folosite (in mare), despre tipurile de virusi, despre mari "lovituri", despre vulnerabilitati, despre cum se pot proteja institutiile si/sau persoanele fizice.... si probabil cineva de "specialitate" ar putea avea si alte idei interesante, fiind in domeniu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, logica mea imi zice asa: dumneata vrei pe cineva care sa-ti spuna chestii generale. Un hacker/cracker le stie. La fel de bine le stie un expert in securitatea informatica, pentru ca el este opusul hackerilor. Prin urmare, de ce nu cauti pe un expert in securizarea sistemelor? Probabil lor nu le e teama sa apara in public sa vorbeasca despre asta :)

 

Deci dumneata cauta, oameni care sa stie 'teorie' exista, insa repet, nici un hacker nu se va da in vileag. By the way, si eu ce i-am spus, tot 'teorie' a fost; never tried that at home :spiteful:

Editat de EmmaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, distanta dintre un hacker si un expert in securizarea sistemelor nu este mare, doar ca un hacker "da mult mai bine", daca pot spune asa. In plus, nu cred ca a spune ca ai cunostintele unui hacker te transforma obligatoriu si imediat intr-un infractor. Pe mine ma intereseaza o discutie cu cineva care se pricepe; evident ca emisiunea nu va fi una care sa incurajeze acest gen de activitati, din contra, asa cum am spus, va incerca sa explice cum ne putem feri de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

direct10, a fost pe Discovery Channel un documentar chiar axat pe chestia asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×