Sari la conținut
Forum Roportal
N!gh7 W0lf

Problema Audio...

Postări Recomandate

Am avut niste casti,la ce dreapta se auzea un bazait...cand trebuia sa se auda ceva,se auzea cu un bazait...Azi dimineata mi-am luat casti noi(300 de mii :spiteful: ).DUpa o ora de folosit,au inceput sa bazaie si astea..de ce oare?Cred ca e ceva de la PC..ce anume?Va rog ,ceva ajutor,ca sunt foarte disperat... :) :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

FA un update la drivere. Te duci in Cotrol Panel --> System --> Hardware --? Device Manager, si de acolo verifici care e producatorul placii de sunet, respectiv daca e onboard, te ghidezi dupa manualul placii de baza. Intri pe site-u producatorului, si acolo (ar trebui sa) gasesti drivere mai noi.

Daca nu, tasteaza o portiune din numarul de serie al placii pe Google. Ar trebui sa gasesti cateva linkuri utile. Succes!

 

later: suma de 30RON nu este imensa pentru niste casti. E posibil oare sa bagi fix portiunea responsabila pentru canalul de dreapta sub monitor/unitate/cotul tau, si sa il distrugi cu asta? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate ai o problema cu... sursa ?! In ideea in care toate componentele din calculator sunt unite la un loc printr-un ceva anume... prin curent. O sursa care da curent dubios (oscilant) poate cauza anumite defecte deranjante dar incomplete in multe din componentele calculatorului... una din ele este placa de sunet. Cel mai probabil este afectat doar un condensator care are legatura cu placa de sunet... si e posibil sa nu remediezi nimic schmband sursa, dar o investigatie asupra sursei cred ca e binevenita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
FA un update la drivere. Te duci in Cotrol Panel --> System --> Hardware --? Device Manager, si de acolo verifici care e producatorul placii de sunet, respectiv daca e onboard, te ghidezi dupa manualul placii de baza. Intri pe site-u producatorului, si acolo (ar trebui sa) gasesti drivere mai noi.

Daca nu, tasteaza o portiune din numarul de serie al placii pe Google. Ar trebui sa gasesti cateva linkuri utile. Succes!

 

later: suma de 30RON nu este imensa pentru niste casti. E posibil oare sa bagi fix portiunea responsabila pentru canalul de dreapta sub monitor/unitate/cotul tau, si sa il distrugi cu asta? :yes:

Multumesc de ajutor,asta am facut u update,dar dupa ce am postat prima oara am facut update,atunci m-am gandit,oricum apreciez fapul ca ai ajutat :alien:

--Nu te-am inteles la ce ai adaugat mai tarrziu :tease:

--Multumesc si lui Herr de ajutor,se putea si cum spune el

Editat de N!gh7 W0lf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×