Sari la conținut
Forum Roportal
elenys

Dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exista relatii in care nu sexul e liantul legaturii !!! Doar comunicarea conteaza !!! Asta inseamna iubire adevarata !

Exista de toate pentru toti. :lol2:

 

Te ambalezi putintel cam tare. :o: Nu doar comunicarea primeaza intr-o relatie.. e vorba de mai multe sentimente/trairi luate impreuna.

 

exista relatii in care nu sexul si nici comunicarea nu e liantul .......................ci magia iubirii ii tin impreuna ! :D

Si pentru tine, cam ce reprezinta acea "magie a iubirii"? :lol:

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista de toate pentru toti. :lol:

 

Te ambalezi putintel cam tare. :lol2: Nu doar comunicarea primeaza intr-o relatie.. e vorba de mai multe sentimente/trairi luate impreuna.

Si pentru tine, cam ce reprezinta acea "magie a iubirii"? :D

Comunicarea , trairile , caracterul , personalitatea ........inteligenta ......da , multe lucururi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ascunde ceva :P

 

nu neaparat... prietenul meu e ceva genu asta .. nu tot timpul dar are momente d`astea.. cand e dulce cand e indiferent dar de iubit ma iubeste... depinde de firea fiecaruia.. daca este o persoana din fire mai indiferenta chiar daca simte ceva..si cu toate astea stie sa arate ce simte ... problema asta o am cu prietenul meu si imi papa sufletelu 8)

 

bine nu exclud faptul ca poate are ceva de ascuns,dar chestia asta o afla cel mai probabil persoana de langa el. asta in caz ca-l cunoaste.. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate te incearca sa vada daca il iubesti si cat de mult! pune mai mult efort in ceea ce faci si nu mai fii asa delasatoare si cu gandu in alta parte. e vina ta daca e indiferent, pune osu la treaba si retrezeste-i interesu!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si prietenul meu e in aceeasi categorie. Uneori nu ma suna cate 2-3 zile dar si eu fac la fel, adica nu il sun. Dar stiu ca tine la mine, chiar daca nu mi-a spus ca ma iubeste, uneori prin ceea ce face imi demonstreaza acest lucru, exact cand nu ma astept!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este ceva de neinteles, cand un om sustine ca te iubeste dar te trateaza cu indiferenta.Cand ii spui ca il parasesti spune ca te iubeste, cand esti langa el nu te suna cu zilele

 

E trist, dar e o realitate. :scare: Am fost in situatia asta si mi-am dat seama ca nu se merita sa fii cu o astfel de persoana pt simplu motiv ca... nu poti fi fericita. Poate chiar te iubeste, dar daca stie ca si tu, la randul tau, il iubesti, se simte "in siguranta", simte ca isi permite sa fie indiferent, rece. La modul ca "daca ma iubeste, pot sa o ignor o luna, ca ma iarta". Iar apoi cand se vede in situatia de a te pierde, reactioneaza. :swoon:

Mai e si situatia in care, desi sustine ca te iubeste, nu ii pasa, dar e comod sa aiba ceva stabil, unde sa se poata intoarce oricand, "prietena de ocazie". :pope: Atunci cand are chef bine, cand nu "pa".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×