Sari la conținut
Forum Roportal
pdgis

Mamica are probleme si nu stiu doctorii ce diagnostic sa-i puna

Postări Recomandate

Va rog foarte mult daca stiti cumva care ar putea fi cauza pentru care mamica are pielea de parca ar fi arsa si o mananca f. tare, sa-mi spuneti si mie!!! :o: Aceste mancarimi apar cand pe maini cand pe picioare.

Va multumesc anticipat lacri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea rau asta cu "nu stiu doctorii ce diagnostic sa-i puna"!!! :o:

Pai cum vine asta?!? La cati medici, mai exact la cati dermatologi a fost de n-a fost niciunul in stare sa puna un diagnostic???

Posibil sa fie o alergie, eczema, neurodermita sau Psoriazis cum a spus si Scythe iar mancarimea poate fi tratata cu o mixtura mentolata, dar nu asta e solutia!

Noi nu putem da decat cu presupusul aici, asa ca sfatul meu e ca mamica ta sa merga, in momentul in care ii apare respectiva mancarime, direct la medicul dermatolog. Va sti el cu siguranta despre ce e vorba. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum s-a mai zis poate fi o alergie,psoriazis dar chiar daca suna cam 'aiurea" ar mai putea fi cauzata pe fond de stress.daca a observat ca aceste mancarimi ar aparea dupa ce se enerveaza sau dupa o perioada stresanta ar trebui sa isi puna niste semne de intrebare.

 

Si sa se mai duca la dermatologi pana gaseste pe unul in stare sa puna un diagnostic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In urma cu ...mai bine de 10 ani,in urma unei operatii nereusite de ruptura de perineu,platita generos insa,fiindca doctorul care m-a operat-directorul spitalului"Polizu".-nu s-a jenat sa ia banii ...am aflat ulterior,la controlul post operator,la policlinica ca operatia nu e reusita...,ei,bine,m-am ales cu aceeasi problema de mincarime a pielii doar ca la mine,nu se cunostea nimic pe piele aveam doar acea mincarime care ma innebunea! :lol2: si pe limba o incarcatura alba.

Doar rar,imi aparea plantar,in grup,niste pungute purulente de marimea virfului de ac care,se spargeau dupa un timp si se vindecau...apoi,iarasi reapareau...

Ciuperca...am gindit! O ..candidoza...care,apare la analize dar,pe cultura nu creste!

De peste 10 ani fac tot felul de tratamente si degeaba!

Nolicin,Nizoral,Diflucan,Clotrimazol,Itraconazol...sunt doar citeva ce mi le mai amintesc...

Tratament si in tara si in Italia...

Toti doctorii la care am fost spun ca mai mult decit medicamentele luate de mine,altele,nu exista!

Am trecut din proprie initiativa pe tratament naturist:ceaiuri,unguente...din urzica,rostopasca,fructe de soc...nici nu mai stiu ce nu am luat in disperare...

Acea mincarime,mi-a trecut! Eu,luind de toate,acum nu stiu: de la care?

Incarcatura alba de pe limba,nu mi-a disparut! Sunt bucuroasa insa ca pot dormi noptile...fiindca,am scapat de acea mincarime!

Ma gindesc,si am luat-o prin eliminare:cancer,ficat intoxicat,dereglare hormonala,fibrom,boala de piele,colon iritabil....etc...

Eu zic sa incerce mama ta o cura de dezintoxicare a organismului,in paralel cu cisterne de ceai de urzica baute zilnic in care sa puna si o lingurita/cana de ceai de..."bitter suedez-Maria Treben" .si sa se unga pe piele cu alifie de galbenele.

Asta,pina gaseste un doctor destept sa-si cunoasca meseria si sa priceapa ce are mama ta!

Aceleasi simptome pot fi date de o multime de suferinte de aceea,continua sa cauti un doctor bun!

Niste slujbe la biserica din partea familiei,pentru sanatatea ei sunt bine-venite caci,pot fi si niste...vraji!

Mi-e greu sa spun mai mult pe un forum...tu,mergi pe dezintoxicarea organismului...sub toate aspectele!

Si eu imi fac din nou analizele...iar daca voi afla ce am si ma voi vindeca,iti voi spune si tie cum am reusit...

Multa sanatate mamei tale! :taunt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s`ar putea sa fie psoriazis sau veruci plane..eu am tot niste pete pe fatza de park sunt arsuri si ma mananca foarte tare mai ales cand ma spal..si mi s`a zis ca sunt veruci plane..dar mi`a dat un tratament fara efect:(si nu stiu ce sa fac..mult succes mamei tale..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×