Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Olga , nu te supara , dar cred ca aprozare nu mai exista demult in Romania. Banuiesc ca acu e si la noi ca afara , te duci in supermarket si acolo gasesti tot ce vrei, sau te duci in piata, dar de aprozar , eu nu am mai auzit demult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Olga , nu te supara , dar cred ca aprozare nu mai exista demult in Romania. Banuiesc ca acu e si la noi ca afara , te duci in supermarket si acolo gasesti tot ce vrei, sau te duci in piata, dar de aprozar , eu nu am mai auzit demult.

 

 

 

S-au privatizat, stiu. Am intrat intr-unul din fostele aprozare sa cumpar niste fructe. Era plina incaperea si voiam sa aflu unde stau la coada ??? dar am observat ca se uita cam urit la noi cei din magazin !?!?!?

 

- Ce vreti ma !!! ma intreaba vanzatorul/proprietar dupa cateva minute. Eu indicam ca aceste persoane sint inaintea mea si dupa acea e randul meu !!!

 

- Vino'ncoa! ce vrei !!! te mai intreb odata, dar bani ai ???

 

Sotul i-a zis sa nu intram in acel subiect, doar cumparam cateva fructe si nu cerem imprumut bancar.

 

N-a inteles mitocanul nimic. Am cerut 3 kg de banane dar el voia intai banii !!! I-a aratat sotul niste Lei si el de pe jos dintr-o cutie are intentia sa umple punga cu niste banane negre si putrezite.

 

Am spus ca noi alegem ce cumparam ca in piata dar s-a si enervat iar noi am iesit. El dupa noi pe trotoar ca ne face una si alta cu oamenii lui !!! etc.

 

In piata de legume erau oameni rezonabili iar in magazine nebuni si criminali.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In piata de legume erau oameni rezonabili iar in magazine nebuni si criminali.

Olga .. te rog frumos sa te abti de la astfel de afirmatii .. experienta ta personala nu are nimica de a face cu sarmalele mele .... :o:

Si eu sunt plecata din tara ... sunt mai tanara de cat tine dar imi doresc din tot sufletul ca pe viitor sa imi aduc aminte numai de lucrurile frumoase... de parintii mei... si de ospitalitatea cu care eram intampinata oriunde si oricand.

Sti bine ca atunci cand esti printre straini... nimeni nu iti da o farfurie de mancare, cu atat mai putin de sarmale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Olga .. te rog frumos sa te abti de la astfel de afirmatii .. experienta ta personala nu are nimica de a face cu sarmalele mele .... :jester:

Si eu sunt plecata din tara ... sunt mai tanara de cat tine dar imi doresc din tot sufletul ca pe viitor sa imi aduc aminte numai de lucrurile frumoase... de parintii mei... si de ospitalitatea cu care eram intampinata oriunde si oricand.

Sti bine ca atunci cand esti printre straini... nimeni nu iti da o farfurie de mancare, cu atat mai putin de sarmale.

 

 

 

Mai bine scriai moderatorilor sa ma scoata cu totul din topicul SARMALE !!!

 

Am observat nu-ti face placere prezenta mea. Eu special NU am raspuns direct la nici una din mesajele tale, am vorbit doar cu Dracula si Olivia. NU vad in ce sens am deranjat sarmalele tale ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Coucou, fetelor, hai nu va certati pt nimic, ca nu are rost . Alina , fi si tu mai intelegatoare , ca Olga ce spune , nu spune din rautate , ea a zis doar ce i s-a intimplat ei . Hai , zii? ai facut pina la urma sarmale? :jester: Eu , nu , astept craciunul , poate face soacra si imi da ea :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat nu-ti face placere prezenta mea. Eu special NU am raspuns direct la nici una din mesajele tale, am vorbit doar cu Dracula si Olivia. NU vad in ce sens am deranjat sarmalele tale ???

Nu fac parte din grupul vesel care nu te agreaza ... :)

Erai off topic ...

:yes:

 

Eu , nu , astept craciunul , poate face soacra si imi da ea :)

ce noroc ai :D ... cu asa soacra :o: .

Eu din pacate imi fac totul singura ;) :ok: :o: Si de Craciun am in plan sa fac multe sarmale. :) :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fetelor ! maine imi trimite mami sarmale cu varza acra ! :) fnd%20(19).gif si voi manca pana n-o sa mai pot respira fnd%20(19).gif

 

Si eu vreau , si eu vreau! :focus: Da si mie , te rog si da si la Alina , nu fi rea! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu is innebunita dupa "sarmale lenese".

Nici nu trebuie sa te mai omori cu impaturitu' lor, iar pt cele care au 2 maini stangi sunt o adevarat mana cereasca. :focus:

Insa adevaru' este ca sarmalele au un iz aparte daca-s in scutec de varza si daca-s puse la fiert si-n oala de lut.....vor plange papilele gustative de placere! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu vreau , si eu vreau! :o: Da si mie , te rog si da si la Alina , nu fi rea! :ok:

 

bine va dau ! doua tie si doua alinei ! :yes: sunt bune ??? :)

 

Eu is innebunita dupa "sarmale lenese".

Nici nu trebuie sa te mai omori cu impaturitu' lor, iar pt cele care au 2 maini stangi sunt o adevarat mana cereasca. ;)

Insa adevaru' este ca sarmalele au un iz aparte daca-s in scutec de varza si daca-s puse la fiert si-n oala de lut.....vor plange papilele gustative de placere! :focus:

 

cum adica lenese ? explica procedura ca si eu sunt cam lenesa sml%20(13).gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×