Sari la conținut
Forum Roportal
mariuschm

EXISTA CENZURA IN ROMANIA?

EXISTA SAU NU CENZURA IN ROMANIA?  

12 membri au votat

  1. 1. EXISTA SAU NU CENZURA IN ROMANIA?

    • EXISTA CENZURA IN ROMANIA
      19
    • NU EXISTA CENZURA IN ROMANIA
      2


Postări Recomandate

Exista!Se numeste pompos CNA.

Personal cred ca aceasta institutie incalca drepturile omului,privind libera exprimare.

Tineti minte ca a desfiintat OTV acum cativa ani?De ce?Pentru ca cineva avea ceva de spus si nu trebuia lasat! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca exista cenzura in Romania asa cum exista peste tot. Nu am auzit sa fie pe undeva o tara fara cenzura. Daca stiti voi, sa-mi spune-ti si mie. :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista cenzura (intr-un procent semnificativ) in .ro .

vezi Academia Catavencu care saptamana zgarma PSD la bube si pana acum slava domnului nu i-a bagat nimeni la zdup , ba mai mult isi lanseaza un nou ziar (Cotidianul) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Peste tot e cenzura. E normal asa. Altfel ar fi dezastru intr-o tara ca romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...avem cenzura si pe Roportal...si uneori chiar putin exacerata....(nu fac aluzie decat la stelele verzi)...dar e constructiva si benefica...

dar cred ca aici sa pus problema cenzurii distructive, a ramasitelor din cenzura de dinainte de '89...si trebuie sa recunoastem este destul de puternica inca !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar cred ca aici sa pus problema cenzurii distructive, a ramasitelor din cenzura de dinainte de '89...si trebuie sa recunoastem este destul de puternica inca !

 

ce te face sa spui asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...avem cenzura si pe Roportal...si uneori chiar putin exacerata....(nu fac aluzie decat la stelele verzi)...dar e constructiva si benefica... !

 

Ai dreptate, dandor. Ca in orice comunitate, e normal sa existe o oarecare cenzura pentru ca oamenii sa stie care sunt limitele bunului simt. Cat priveste cenzura la modul general, subscriu la parerea lui Andrei. In tara noastra ar fi un haos total fara cenzura . Cand ea este folosita in exces, abia atunci devine o problema. In alta ordine de idei, cenzura exista in orice colt al planetei, si nu vad de ce Romania ar fi mai diferita din acest punct de vedere...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar cred ca aici sa pus problema cenzurii distructive, a ramasitelor din cenzura de dinainte de '89...si trebuie sa recunoastem este destul de puternica inca !

 

ce te face sa spui asta ?

 

uite de asta in Romania nu e nevoie de prea multa cenzura.... :twisted:

exemplul tau e pueril...votantii PSD-ului..nu are cititori care sa inteleaga mega critica lui Dinescu, chiar o considera ca pe o "lauda"....votantii ce-i multi sunt la TVR....si acolo stim cu totii cine face grila de emisiuni....dar cred ca iar ne-am depasit atributiile !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×