Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Creme contur pentru ochi.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar alea de la Gerovital (Ana Aslan) sunt bune? Am vrut eu de cateva ori sa imi iau crema de ochi, dar era 8 lei si m-am gandit ca e proasta. Sa-mi iau?

crema contur de ochi gerovital e buna, eu am folosit din gama cu argila, acuma e in jur de 15 lei.

depinde acuma si de varsta ta, de tipul de piele, cel uscat se rideaza ffff repede, de mimica fetei tale, de felul de ingrijire pe care-l aplici zilnic si de toxinele din mediul in care functionezi.

 

dar oricum, nivea si loreal sunt mai bune calitativ si merita banii.

crema asta contur o poti folosi si putin pe frunte si in jurul gurii sau unde vezi ca sunt indicii de ridare mai intensa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum se aplica corect o crema contur pentru ochi?

As vrea sa mai stiu daca a "descoperit" cineva o crema antirid pentru ochi (si pentru fata) eficienta.

crema de ochi se aplica circular in jurul ochilor in sensul invers al formarii ridurilor si daca se poate se mai aplica si acele miscari de masaj ale ochilor si anume cerculetele in coltul extern al ochiului sau opturi ... :x

 

Cremele antirid se recomanda a fi folosite incepand cu varsta de 25 de ani, si asta pentru ca a preveni e mai simplu decat a combate.

da dar sunt si geluri de ochi care nu sunt neaparat pentru riduri...sunt pentru riduri fine sau ptr hidratarea din jurul ochilor ..mai ales ca zona asta e mai sensibila decat restul fetei deci.... de la 15 ani in sus sau chiar 13 depinde de fiecare un gel contur de ochi e indicat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca Lifting Eye Serum de la B4U Israel este bun pentru ridurile din jurul ochilor. O prietena de-a mea il foloseste si zicea ca ii place deoarece intra repede in piele si chiar are efect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×