Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Creme contur pentru ochi.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Special pentru conturul ochilor, respectiv anticearcan si impotriva ridurilor foarte fine, de expresie, de la coltul ochilor. In rest, nu am probleme, dar uite ca la categoria "creme pentru ochi" toate imi produc un fel de reactie alergica! Daca poti sa imi recomanzi ceva hipoalergic special pentru ochi, multumesc anticipat. Am folosit L'Oreal, Lancome, Estee Lauder, altele, dar nu mi-au folosit, sau efectul a fost unul efemer si nesatisfacator! Mentionez ca nu sunt alergica in general, se pare ca aceste creme de ochi imi produc ceva alergie, sau altceva. Multumesc!

lasa-mi te rog o adresa de email, unde te pot contacta, nu vreau sa mi se spuna ca fac reclama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lasa-mi te rog o adresa de email, unde te pot contacta, nu vreau sa mi se spuna ca fac reclama.

 

Am lasat adresa. Dar nu cred ca faci reclama, mai sunt topicuri similare, cerem, primim sau dam sfaturi, am vazut si la "Parfumuri", "Faberlic", "Yves Rocher", chiar topicuri intregi cu recomnadari de produse,etc. Mai sunt si alte doritoare, am convingerea. Ramanem la mail, atunci. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am lasat adresa. Dar nu cred ca faci reclama, mai sunt topicuri similare, cerem, primim sau dam sfaturi, am vazut si la "Parfumuri", "Faberlic", "Yves Rocher", chiar topicuri intregi cu recomnadari de produse,etc. Mai sunt si alte doritoare, am convingerea. Ramanem la mail, atunci. :)

intr-una din zilele trecute, cineva avea nevoie de un sfat, un ajutor intr-o anumita problema, iar eu am recomandat o clinica, un medic bun, care pe mine m-a ajutata, si am considerat ca daca mie mi-a facut bine, ar fi bine sa stie si altii de acea clinica si acel medic. Am scris numele clinicii, numele medicului si mi s-a atras atentia ca nu e voie, ca fac reclama. Chiar nu mai stiu ce e voie si ce nu e voie sa scrii pe forum, ca sa nu ti se spuna ca faci reclama, cu toate ca nu asta era intentia mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt convinsa! (Vorbim in particular). Adevarul este ca nu am mai simtit disconfortul alergic din zona conturului ochilor in ultimele zile, continuand sa folosesc L"Oreal! Multumesc de intentie, Roberta! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intr-una din zilele trecute, cineva avea nevoie de un sfat, un ajutor intr-o anumita problema, iar eu am recomandat o clinica, un medic bun, care pe mine m-a ajutata, si am considerat ca daca mie mi-a facut bine, ar fi bine sa stie si altii de acea clinica si acel medic. Am scris numele clinicii, numele medicului si mi s-a atras atentia ca nu e voie, ca fac reclama. Chiar nu mai stiu ce e voie si ce nu e voie sa scrii pe forum, ca sa nu ti se spuna ca faci reclama, cu toate ca nu asta era intentia mea.

 

:jester:

ca sa nu mai apara astfel de probleme, cel mai bine ar fi ca indicatiile de genul, medici si date de contact, sa se dea pe privat celor interesati. Multumesc pt intelegere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand cremele trebuie sa le folosim in functie de varsta. mama mea foloseste acel "combleur collagen" de la l'oreal si are 50 de ani.. eu am 25 de ani si imi place de la ROC retin ox crema contur de ochi (pt noapte - are retinol sau vitamina A si este hidratanta si buna pt riduri - dar nu e bine sa te expui la soare in perioada in care folosesti creme pe baza de retinol pt ca am inteles ca soarele diminueaza sau anuleaza efectul) Pt zi am o crema de la elements (o cumpar din salon cosmetic, pe piata nu am gasit altfel), este tot o crema hidratanta cu efect anti-ageing recomandata de o cosmeticiana si e destul de buna . de asemenea pt cearcane ( nu pungi sub ochi pt ca nu are efect!) este buna o metoda traditionala: iei un cartof mic, il dai prin razatoare si dupa aia il pui in doua comprese de tifon si pui pe ochii inchisi; stai asa cam zece minute si sa vezi ce se albeste pielea. Eu am acum probleme cu pungile sub ochi.. nu prea mai scap de ele (am avut un stil de viata cam inversat o perioada destul de lunga - ma culcam dimineata.. ) si inca sunt in cautarea unuui remediu :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand cremele trebuie sa le folosim in functie de varsta. mama mea foloseste acel "combleur collagen" de la l'oreal si are 50 de ani. - are retinol sau

 

Si eu o folosesc si am 21!

Editat de Una Ana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
firma este Oil of Olay sau in Ro ii spune Oil of Olaz .? si este intr-un "tub" negru si costa cel putin aici, intre $ 18 si $ 28 in functie de cantitate.....(sa fii atenta sa scrie pe ea -intensive restorative treatment- sa nu fie confundata cu alta din aceesi gama)

 

Unde se mai gaseste minunea asta? In Ro nu am mai vazut produse Olaz de ani de zile. Acum 1 an insa am primit crema de oki.Dementiala. Singura crema care mi s-a parut absolut perfecta. Acum folosesc Vichy. Bunutze produsele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dintre care am incercat eu,cea mai buna mi sa parut Issima si Orchidee Imperiale de la Guerlain. Nici urma de cearcane,riduri sau puffiness nu am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar alea de la Gerovital (Ana Aslan) sunt bune? Am vrut eu de cateva ori sa imi iau crema de ochi, dar era 8 lei si m-am gandit ca e proasta. Sa-mi iau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×