Sari la conținut
Forum Roportal
eastside

Osteosarcom femur sting

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt operat de osteosarcom fenur sting de 4 ani si as vrea sa stiu daca poate sa reapara boala dupa acest timp?De o luna jumate au inceput sa ma dor articulatiile inpreuna cu febra si frisoane si numai in crize de 3 4 ore pe zi sau noapte. Am facut analize la singe de 3 ori si imi iese VSH mare de 75.Am fost la un reumatolog si a exclus ca as avea reumatism acuma au mai ramas 2 variante infectie sau sa fi reaparut boala.ce spuneti sa consult un oncolog?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot eu.... cand am fost operat mia fost extirpat 20 de cm din femur inpreuna cu tumoarea si in loc de os eu am tija metalica inbracata cu ciment.Numai ca anu asta in martie am cazut si sa indoit tija in picior si de atunci stau asa cu tija indoita.e posibil ca din cauza asta sa am simtomele care leam spus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mergi cat mai repede la medic. Nu e deloc simpla problema ta si pe deasupra mai faci si febra!!!

Nu mai sta pe ganduri, nici pe forum si mergi de urgenta la un consult!

 

Sanatate! :no:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tot eu.... cand am fost operat mia fost extirpat 20 de cm din femur inpreuna cu tumoarea si in loc de os eu am tija metalica inbracata cu ciment.Numai ca anu asta in martie am cazut si sa indoit tija in picior si de atunci stau asa cu tija indoita.e posibil ca din cauza asta sa am simtomele care leam spus...

Sfatul meu este acelasi: mergi intai la medic sa vezi exact care e problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu am fost la oncolog am facut si tomografie si scintigrafie si ecografie :)da pina ce nu am facut scintigrafia nu sa putut pune nici un diagnostic si din fericire nu am decat lichid la pericard o simpla raceala si posibil de la chestia asta sa imi fi iesit VSH mare, in fine inca nu am scapat mai trebuie sa fac o tomografie toracica si sper sa imi dea naibi un tratament sa ma vindec o data ca mam saturat de atitea analize:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×