Sari la conținut
Forum Roportal
emmy_io

sufocare

Postări Recomandate

este posibil ca o persoana sa se sufoce din cauza stresului sau daca stie ca are prea multe pe cap si abia le face fatza?este posibil asa ceva? :o daca stie cineva, va rog mult sa-mi spunetzi si mie :no: mai ales ca persoana respectiva sufera si de atacuri de panica :o depresie :o anxietate :o fobii.... :o :o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atacurile de panica duc intradevar la senzatia de sufocare,eu cred ca persoana respectiva ar trebui sa consulte un medic,pt ca si eu am suferit de asta si stiu ca nu e de joaca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma gandeam sa nu fie vre-un inceput de boala ca nu vrea sa se duca la medic,deci se poate sa fie din cauza nelinistii si a grijilor....multam'

indiferent care e cauza ce declansaza atacul de panica,e grav si trebuie tratat ca atare.Trebuie neaparat sa mearga la medic,pt ca va ajunge sa nu mai poata iesii din casa,sau mai rau sa isi forteze intratat inima incat sa se imbolnaveasca.Nu trebuie sa te joci cu asa ceva.Atacul de panica e o boala la fel de grava ca oricare alta,doar ca la noi in Romania,lumea fuge de psihiatru ca de dracu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai deja nu prea mai iese din casa :crazy: pai ce psihiatru nu este pentru nebuni :o: ,eu cred ca trebuie la psiholog sa mearga,dar nu sunt sigura ca se va rezolva ceva,cred ca e prea tarziu :o: cum adika,se poate imbolnavi de inima din cauza atacurilor de panica? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O doamne ce mentalitate :crazy: Pishiatrul este pentru nebuni...si ne mai miram de ce tot mai multi cu astfel de afectiuni incep sa se marginalizeze.

Dragutza psihiatrul nu este pentru nebuni si daca suferi de insomnie si alte chestii minore tot la psihiatru ajungi pentru tratament.A trecut perioada ceusista in care psihiatria este egal=oameni legati in camasa de fortza :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este posibil ca o persoana sa se sufoce din cauza stresului sau daca stie ca are prea multe pe cap si abia le face fatza?este posibil asa ceva? :o daca stie cineva, va rog mult sa-mi spunetzi si mie :yahoo: mai ales ca persoana respectiva sufera si de atacuri de panica :o depresie :o anxietate :o fobii.... :o :o

 

draga mea,

ieri am avut sedinta cu psihiatrul, sedinta pe care am tot aminat-o din primavara cind am avut primele simptome pe care tu le descri.Panica care te cuprinde in momentul in care incepi sa te gindesti cite ai de facut, realizezi ca nu vei fi in stare sa le faci, sufocarea de dupa, palpitatii, etc, si starile de plins.....

diagnostic: depresie din cauza stresului. Du-te urgent la medic. tratamentul dureaza 6 luni.Nu amina pt ca s-ar putea sa clachezi.Ori acasa ori la munca.Daca cel de linga tine nu intelege reala ta problema, nu-l baga in seama si mergi la medic.Poti sa alegi si psihologul.Dar nu lasa sa se accentueze problema. :focus: bafta

atunida

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stresul poate provoca şi crize puternice de spasmofilie....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este posibil ca o persoana sa se sufoce din cauza stresului sau daca stie ca are prea multe pe cap si abia le face fatza?este posibil asa ceva? :o daca stie cineva, va rog mult sa-mi spunetzi si mie :focus: mai ales ca persoana respectiva sufera si de atacuri de panica :o depresie :o anxietate :o fobii.... :o :o

 

Da, se poate. Se numeste atac de panica si poate duce la senzatia de nod in gat, pana la sufocare. Recomand repaus.

 

numa bine :yahoo:

Editat de heidy2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×