Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Viata in doi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:) tuh mandra.......acuma am trebuii sa ii dam pe bia si cryo ca exempu de cuplu..........??yeh right....oricum relatia lor.......e mai mult bazata pe intelegere.....si stupizenie decat pe dragoste....oricum o cunoastem noi prea bine pe bia...nuh..........da ne certam.......ca vaca cu baletu......ma rog cearta noastra se datoreaza gandirii a 2 oameni.....nu zic ca suntem noi foarte diferite....dar uneor parerile noastre nu coincid.....ca tuh te pup paapapapapa :dee :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bianca cu cryo..............? ::): loza macar daca ar pune si el problema sa nu se straduie saracuta bya de una singura........e prea penibil .in fine nu judecam pe nimeni, inner.....sa revenim la tema.......credeti ca distanta (de cam. :pee ).of course, i-ar distanta facandu-le relatia mai slaba? :?:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da la cine te referi.....??........:dee:de:de...:pee...desigur cred...dar nu dureaza mult.....daca 2 persoane se iubesc...ar incerca si asta....dar...oca.....uneori...nu suporti atata suferinta

:) ::): :dee :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa fie o relatie in 2 stabila stiti ce trebuie?sa fie fara nici un fel de obligatii din ambele sensuri...niciunul din cei doi sa nu pretinda nimic mai mult decat ii poate oferi celalalt!dar decat sa stii ca esti semicondamnat la asa ceva mai bine elti liber profesionist?ca oricum ai mai multa satisfactie si variatie!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa fie o relatie in 2 stabila stiti ce trebuie?sa fie fara nici un fel de obligatii din ambele sensuri...niciunul din cei doi sa nu pretinda nimic mai mult decat ii poate oferi celalalt!dar decat sa stii ca esti semicondamnat la asa ceva mai bine elti liber profesionist?ca oricum ai mai multa satisfactie si variatie!?

 

Poate o fi mai multe satisfactie si variatie, wismaster, dar la un moment dat poate vrei o familie, sau pur si simplu vrei sa ajungi acasa si sa stii ca exista cineva care te cunoaste, te iubeste si te asteapta intotdeauna. Sa stii ca e aceeasi persoana, nu una dintre multe, carora le pierzi sirul. O persoana speciala :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt cu prietenul meu de 2 ani si jumatate si de abia de un an stam impreuna.ziceam inainte :) ce bine ne intelegem asta deoarece ne vedeam rar cam 1 data la 2 luni deoarece eram la scoala in cls a 12 a. eram adepta a conceptiei mai rarut ca i mai dragut. dar cum sa cunosti o pers asa fara sa stai cu ea zilnic sa i cunosti defectele etc. Deoarece ne era dor unul de celalalt cand ne vedeam petreceam clipe frumoase impreuna nu ne ardea deloc de cearta. acum in sa ne cunoastem si defectele, si rareori ne ciondanim din motive minuscule.noi nu ne plictisim deloc pentru ca oricand ne gasim ceva de facut si asta intretine o relatie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
   

Poate o fi mai multe satisfactie si variatie, wismaster, dar la un moment dat poate vrei o familie, sau pur si simplu vrei sa ajungi acasa si sa stii ca exista cineva care te cunoaste, te iubeste si te asteapta intotdeauna. Sa stii ca e aceeasi persoana, nu una dintre multe, carora le pierzi sirul. O persoana speciala :)

 

Si in plus, poate la un moment dat te plictisesti sa joci teatru in fata diferitor persoane si preferi sa apari asa cum esti (cu calitati si mai ales cu defecte) in fata cuiva care te cunoaste si te accepta asa cum esti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata mai e si nevoia de echilibru,de siguranta,de ceva care e numai al tau nu al intregii lumi.Daca stii sa fi si prieten sau mai bine zis, mai intii prieten si apoi sot sau sotie,relatia se poate deschide mai mult spre comunicare,pe care eu o consider esentiala in orice relatie nu numai in casnicie.Trebuie sa ai curajul sa-la intrebi pe cel iubit ce nu ai fost capabil sau nu ai stiut sa-i oferi.Sa poti purta o discutie legata de plusurile si minusurile fiecaruia.E adevarat ca asta reusesc foarte putini oameni dar merita incercat.Poate ca rezultatul apare mai greu dar trebuie rabdare si finete.Daca vrei din tot sufletul sa mearga relatia vei reusi.Eu am facut asta in decurs de 13ani in casnicia mea.rezultatul a fost promitator! :) Se mai intampla si asa cateodata: :roll: dar trece repede!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum altfel poti cunoaste o persoana daca nu alaturi de ea dar insa nu trebuie sa existe"sufocare"pentru ca atunci intervine nevoia de intimitate si libertate si atunci persoana pe care o placi iti poate deveni intradevar insuportabila atunci cand sta toata ziulica pe capul tau :waccao:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu la-am sufocat.Inca mai sufla(sau rasufla)!Ceea ce am spus in raspunsul anterior am facut in timp nu zilnic si nu obsesiv.Mai bagam cate o picatura in momentele (rare) cand il pocnea sinceritatea sau cand pur si simplu eldeclansa o discutie pe tema asta.El lucreaza pana tarziu si sunt zile in care stam impreuna doar o ora dimineata pana pleaca la serviciu sau seara functie de cum scapa de acolo. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×