Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

de azi esti dictator!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As umbla in primul rand la sistemul fiscal si la modalitatea de colectare a taxelor la bugetul statului, apoi umblu la sanatate si ajung la guvern..de unde vor zbura toti ineptii si bosorogii care nu-si mai misca fundul de-acolo, as promova tinerii care chiar au ceva de zis.

 

As dezvolta turismul, as pune somerii si pensionarii (care chipurile sunt pensionati pe caz de boala, fara a fi insa suferinzi de ceva) la munca...sunt drumuri de facut cu gramada.

 

Ma mai gandesc..ne invratim insa intr-un cerc vicios, fiecare ramura sufera de ceva :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca e Teoria chibritului, am chemat un mic ajutor sa raspundem impreuna la topic

1. M-as odihni toata ziua. De condus tara ar conduce -o altii. NU degeaba as fi dictatorul.

2. Nu mi-ar pasa de guvern si alte chestii, mi-as delega asistenti personali pe cei mai buni designeri din Ro. , a caror unica treaba ar fi sa-mi faca haine frumoase. S-ar naste un cult al personalitatii !

3. As petrece ziua controland toate si as desemna prim ministru pe motanul meu.

Editat de Daydreamer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3. As petrece ziua controland toate si as desemna prim ministru pe motanul meu.

:bataita: fain...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm :haha: deocamdata nu-mi vine in minte decat torturarea fizica si psihica a actualei clase politice :bataita:

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca as fi dictator as interzice spaga..as pune numai tineri la conducere(tineri cu facultati),as renova toate scolile si spitalele din romania,as mari salariul romanilor,as promova turismul romaniei..si cam atat ptr moment..daca mai am idei o sa revin :no:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.as interzice manelele (sunt dictator deci mi se rupe de drepturile lor )

2.nu as accepta sa vad hartii zburand pe strada

3.as da ordin sa le fie taiata o mana hotilor , sau ambele :( , pur si simplu nu mi se pare corect ca un indivit sa-ti fure un lucru pentru care numai tu stii cum ai muncit ... in orasul meu spre exemplu nu poate sa mearga un copil cu o sticla de suc in mana ca vreo 10 tiganei (scuzati expresia dar nu cunosc diminutivul cuvantului "rrom") tabarasc pe el si printre cateva injuraturi i-o iau ... si Doamne-fereste sa le faci ceva ca te trezesti pe cap cu numeroasa lor familie, sau chiar cu nenea militian care te acuza ca esti rasist, ca ce ai tu cu ei... Dar desigur sunt si "specimene romanesti" de asa natura slava domnului :doh:

4.si ca sa nu mi se urce populatia in cap ca " de ce sa nu fure? de ce sa nu fure? daca nu au unde sa munceasca ? daca e salariile mici... traiesc si ei cum pot" ..ei..as mari salariile si as oferi locuri de munca :doh:

5.as da afara toate vanzatoarele care iti arunca scarbite sacosa de cumparaturi in fata...sau cele care in loc sa te serveasca au convorbiri interminabile la telefon... si daca cumva incerci sa le atragi atentia :"da asteapta dom'le numai un pic...("asa..ce ziceai iubi de poseta aia din piele de leopard? :no: ")"

si lista ar putea continua...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca as fi dictator as interzice spaga..as pune numai tineri la conducere(tineri cu facultati),as renova toate scolile si spitalele din romania,as mari salariul romanilor,as promova turismul romaniei..si cam atat ptr moment..daca mai am idei o sa revin :(

 

he he ! inocenta ! draga mea sa stii ca intr-o dictatura spaga e la rang mare ! si chestia cu tinerii si facultatile lor :no: maforitatea care termina facultatea e incapabila ... eu nu dau 2 bani pe scoala din romania

 

hm ! si daca tot sunt dictator as umbla pe la invatamant !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
he he ! inocenta ! draga mea sa stii ca intr-o dictatura spaga e la rang mare ! si chestia cu tinerii si facultatile lor :no: maforitatea care termina facultatea e incapabila ... eu nu dau 2 bani pe scoala din romania

 

hm ! si daca tot sunt dictator as umbla pe la invatamant !

 

 

draga jojolaina..cum sa-ti spun eu..daca as fi dictator as schimba situatia din invatamant si nu as mai tolera spaga(adica as interzice)..care e problema ta ca nu as mai tolera spaga?ca nu as mai tine cont ca ala e fiu de director si sa-l bag in functie mare iar altul care e fiu de maturator sa culeaga prune,chiar daca notele lui sunt excelente?no signorina..ete..eu vreau sa fiu un dictator iubit de oameni care respecta drepturile oamenilor!!.. :( :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca as fi dictator primul lucru care las face ar fi executarea politicienilor corupti si confiscarea averilor lor....astfel ar servi ca un exemplu si pentru ceilalti sa nu calce stramb.Confiscarea averilor tiganilor si fortarea lor sa munceasca cinstit...daca nu le convine vor fi "expulzati" din tara si le va fi ridicata cetatenia romana. Dezvoltarea armatei ca sa devina o forta competitiva cu a altor tari mai "puternice".Reintroducerea pedepsei capitale ca prea multi o ajuns sa isi faca de cap.Modernizarea totala a sistemului sanitar.Reforma in invatamant...decongestionarea materiilor, micsorarea nr. de obiecte predate.Televiziunea si presa scrisa vor ramane libere.La cam atat m-am putut gandi pe moment....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×