Sari la conținut
Forum Roportal
dan-marius

sfinta Maria ingropata in gunoaie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Zilele trecute a fost sarbatorirea sfintei Maria iar crestinii din Romania au sarbatorit-o conform traditiei. La stirile antenei 1 s-a aratat (miercuri) imagini de la sarbatorirea la o manastire (nu-i mai stiu numele), iar miercuri s-au aratat muntii de gunoaie lasate in urma de pelerini. Sa te tot "mindresti" de romanii nostri. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa se intampla ori de cate ori se aduna un numar mare de oameni in Romania, nu doar la manifestarile religioase...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zilele trecute a fost sarbatorirea sfintei Maria iar crestinii din Romania au sarbatorit-o conform traditiei. La stirile antenei 1 s-a aratat (miercuri) imagini de la sarbatorirea la o manastire (nu-i mai stiu numele), iar miercuri s-au aratat muntii de gunoaie lasate in urma de pelerini. Sa te tot "mindresti" de romanii nostri. :lol2:

Stai sa vezi ce e in IAsi de Sf Parascheva... :lol2: !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa se intampla oriunde se organizeaza astfel de "intruniri" la care participa participa oamenii (crestini sau necrestini), veniti sa isi petreaca timpul liber: ca turist sau spiritual

viziteaza toronto si ai sa vezi ca la fiecare festival (si sunt destule, pt ca participantii sunt de toate nationalitatile) si sa vezi ce gunoiera se incinge pe toata autostrada destinata acestui scop

 

problema e alta: oficialitatile romane competente care organizeaza astfel de "sarbatori" sunt incompetente isi duca treaba pana la capat (-caci noaptea la sfarsitul fiecare zile de festival, fac curatenie nu participantii si comerciantii, ci firme specializate pentru asa ceva)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vrei sa zici "crestini" in loc de "romani", nu?

Nu. Tot romani am vrut sa scriu. :doh:

ca Dan nu e crestin :bataita:

Nu, nu ala e. :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×