Sari la conținut
Forum Roportal
andra_ada

Haina sau atitudinea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O femeie se imbraca frumos sa fie frumoasa,se machiaza si se coafeaza?

Se comporta frumos,are o atitudine care o impune ca o femeie frumoasa?

Ambele cazuri sunt importante.Ce proportie acordati fiecareia?

Frumesetea interioara sau exterioara? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca conteaza ATITUDINEA.

Pe pamant conteaza si frumuseatea exterioara, dar cand vei ajunge acolo sus ce mai conteaza.......????????

eu zic ca aia interioara, asa ca daca nu te stradui suficient sa ai o frumusete interioara nu cred ca poti avea una exterioara :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

conteaza mult si cum te imbraci, din pacate

intra intr-o institutie imbracata modest, si vezi cum ti se vorbeste,

si eu apreciez frumusetea interioara, dar sunt multi cei care nu stiu ce este

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O atitudine naturala si in concordanta cu vestimentatia.

 

Nu e o treaba de bun gust sa te imbraci in haine luxoase si sa te comporti aiurea.

Bun gust in haine, bun gust in atitudine.

Asa usor se tradeaza unele, unii cu hainele lor cu tot!!!

Comoditatea in vestimentatie e laudabila si aduce dupa sine o atitudine naturala si normala. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O femeie se imbraca frumos sa fie frumoasa,se machiaza si se coafeaza?

Se comporta frumos,are o atitudine care o impune ca o femeie frumoasa?

Ambele cazuri sunt importante.Ce proportie acordati fiecareia?

Frumesetea interioara sau exterioara? :jester:

 

O femeie se aranjeaza pt ea. Se uita in oglinda si ii place ceea ce vede. Aceasta ii da o anume siguranta in atitudine care o impune in ochii celorlalti. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

desigur, la noi functioneaza f bine:haina il face pe om, ceea ce nu da bine deloc.

dca intri intr-un magazin cu haine mai scumpe si f elegante imbracat in vechii si confortabilii tai jeansi cu parul ciufulit sa te vezi atunci cand te apropiii de umerasele cu costumase elegante cum esti masurat de sus pana jos cu tendinta evidenta de a ti se spune ca pretul este..... prea mare de nasul tau.

 

dar discutand despre o femeie , ea tb sa stie sa fie atragtoare in orice moment, la servici desigur poti sa excelezi prin ideile tale geniale care te vor pune in valoare, dar oricand vei fi remarcata pt bun gust, nu vb despre hainele sexi, scumpe, extravagante ci despre tinutele de bun gust care TE AVANTAJEAZA, ca de asta sunt femei sa fie placute ochiului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io zic k vestimentatia reflecta atituidinea....si stilul vestimentar ar trebui sa fie unic pt fiecare persoana,asa cum si caracterele sunr diferitede la o pers la alta......deci oricum la baza sta caracterul si atitudinea....dar tot ele sunt cele care iti formeaza stiulul vestimentar :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, daca ma gandesc mai bine, consider ca si personalitatea unui om se reflecta in vestimentatie si in accesorii. Sunt femei care ar da milioane pe o pereche de manusi scumpe si fine, chiar daca paltonul a fost dat de 2 ori la curatat. Acestea sunt intelectualele, in majoritatea cazurilor.

Poti depista chiar si profesiunea cuiva din modul in care se prezinta: actori, plasticieni, sportivi de performanta... tipe de bani gata, etc.

Parerea mea.

E clar si ce muzica asculta unii, ma refer la cei/cele foarte tineri, care isi exprima atitudinea vizavi de o muzica/curent muzical prin vestimentatie., rockeri, raperi, ...manelisti...

Cred ca asa poti afla chiar multe despre cei din jur!!! :( :yes:

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×