Sari la conținut
Forum Roportal
jo tunder

sunt eu oare nebuna sau comportamentul lor e anormal ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa va spun o ,,mica,, poveste pentru care eu am primit destule jigniri si va sa cer totodata parerea.

Este vorba despre relatia prietenului meu cu verisoara lui primara.

 

Prietenul meu locuieste singur iar verisoara lui intr-un alt oras, la cca.200 km. distanta. Acum 2 ani EA a venit in vizita la el, impreuna cu o prietena si au stat citeva zile. Am uitat sa va spun ca ei sunt maghiari iar eu nu.

Am iesit si eu cu ei in oras o data dar desi l-am rugat pe prietenul meu sa vorbeasca doar in romaneste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut...am citi ku foarte mult inters problema ta...si ns ce sa cred...cert este faptul k cei doi sunt mult prea apropiati....eu iti izk parerea mea....poate cei doi kiar sunt mult mai mult decat simpli verisori si ei isi construiesc o relatie ku alte persoane tokmai pt a nu afla familia lor..gandestete si la asta..dak el ar tine la tine gandestete ca craciunul revelionul siar dori sa il faka ku tine si nu ku ea dak sa zicem k au relatie de doar simpli prieteni ku ar fii stat in alte zile si nu ar fii fost atat de deranjat de faptul k u ai venit in lokul de nastere a lui...iar dak asa e el are o relatie ku ea eu zik sa renunti la el nu merita..u treby\uie sa fii ku cineva care isi doreste sa isi petreaka fiecare minut ku tine sa te iubeasca nu sa fie ku veriosara lui..

Editat de de ce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru de ce.

Chiar nu m-am gandit la chestia asta cu construitul relatiei .. Hmmmmm...... Mersi mult de tot.

u trebuie sa te gandesty la toate probalitatile...si dak e asa povestea ar fii mai bine sa renunty..iti pierzi tineretea ku cineva care nu te merita....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie una mi s-ar parea extrem de ciudat comportamentul lor (asta daca tu ai relatat corect si obiectiv faptele).

 

Am o curiozitate: il iubesti pe prietenul tau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am relatat exact ceea ce am vazut. Nimic mai mult. Am cam evitat sa spun ceea ce am simtit la fiecare dintre aceste intimplari tocmai sa nu influentez cu nimic parerea voastra. Daca il iubesc ? L-am iubit, acum doar tin la el ... Dar nu relatia mea cu el o pun in discutie, ci pe cea dintre el si verisoara lui primara .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi ce parere aveti ?
orice ar fi intre cei doi, tu nu ai ce cauta acolo, din doua motive:

1. daca s-ar fi gandit cu adevarat la relatia voastra, nu s-ar fi comportat asa

2. gandurile acestea despre relatia lor te vor urmari orice ti-ar spune el, orice ti-ar spune oricine altcineva

 

 

Ea asteapta de la o relatie stabila ca El sa se schimbe

El asteapta de la o relatie stabila ca Ea sa nu se schimbe

 

cu alte cuvinte: tu speri ca relatia voastra sa il schimbe pe el, el spera ca tu sa accepti in continuare purtarile lui...

daca poti, continua

dar sfatul meu este sa renunti

- daca va veni el dupa tine, puteti incepe o noua relatie, in alti termeni...

 

 

 

baietii se obisnuiesc cu purtarile frivole ale mamelor, surorilor, verisoarelor, amicelor... chiar fara sa intentioneze mai mult decat confortul respectiv...

 

asa ca, fie ca este, fie ca nu este ceva mai mult intre ei, tu gandeste-te la ce iti este mai greu sa suporti: atitudinea lui sau despartirea de el - si actioneaza in consecinta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
u trebuie sa te gandesty la toate probalitatile...si dak e asa povestea ar fii mai bine sa renunty..iti pierzi tineretea ku cineva care nu te merita....

hai ca am ras cu lacrimi.....de....de unde stii? doar fiindca isi tine verisoara de mana?sau fiindca o vede partial[ok..99%] dezbracata???dar la mare cum e?la plaja......tie nu-ti pare telenovela????fratele verisoarei care a fost adoptat de matusa bunici mele are un canish...iar nepoata unchiului meu prin alianta dar nepot de-al fratelui mi-a spus ca are o catelusa brac german...cum canish-ul nu-i nazist si vrea....e relatie incestuasa intre ei? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×