Sari la conținut
Forum Roportal
panterutaneagra

Ceva ce ma obsedeaza...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

el a fost un gentilom si rar gasesti asa persoane. si gesturile de tandrete de care spui tu au fost un "la revedere" din partea lui, pentru ca am inteles ca dupa acea seara lucrurile s-au racit intre voi. ideea e ca tu acuma il doresti pentru ca nu mai e disponibil sau cel putin nu iti mai arata tie lucrul asta. faptul ca stii ca cineva te place te face sa te simti flatata si sentimentul asta poate sa te incurce si mai rau si sa crezi ca il placi . daca il placeai dinainte simteai in momentele cand erati impreuna si nu-l mai percepeai ca pe un amic. acum ca nu mai este langa tine iti lipseste doar pentru simplul fapt ca stiai ca te placea. de ce nu ai fost sincera de la inceput ? de ce atunci cand ti-ai dat seama ca te place si tu nu-i raspunzi sentimentelor lui nu ai intrerupt relatia stiind ca puteai sa-l ranesti ? asa te porti cu un amic la care tii ? il faci sa sufere ?

il vrei ca pelerina pentru vreme rea si asta nu e un lucru normal ... pentru un amic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce nu ai fost sincera de la inceput ? de ce atunci cand ti-ai dat seama ca te place si tu nu-i raspunzi sentimentelor lui nu ai intrerupt relatia stiind ca puteai sa-l ranesti ? asa te porti cu un amic la care tii ? il faci sa sufere ?

il vrei ca pelerina pentru vreme rea si asta nu e un lucru normal ... pentru un amic

 

Motivele pentru care eu nu am fost sincera pot parea stupide. Eu sunt o persoana cam complexata. La cum este el, la cat succes are la femei, nu mi-am inchipuit ca s-ar atasa tocmai de mine. Sunt si o persoana cu probleme. In primul rand, de sanatate. Din fericire m-au lovit doar boli vindecabile.

 

El, la randul lui, nu a fost tocmai direct, deschis in exprimarea atractiei. Mi-a transmis doar semnale confuzante. Mi-a fluturat cuceriri pe sub nas. Mi-a vorbit mult de "iubita" lui, femeia de care se indragostise.

 

M-am mai simtit flatata cand credeam ca un barbat ma place. Dar cu el a fost mai mult. Efectiv, nu-mi puteam controla dorinta de a-l atinge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi lipseste in toate felurile. Of, of ...

 

 

Prietenie cu un barbat inseamna exclusiv relatie sexuala !

 

Trebuia sa fii pregatita ca va propune trecerea la un alt nivel al prieteniei !!! si sa nu-i spui ca esti intr-o alta relatie !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prietenie cu un barbat inseamna exclusiv relatie sexuala !

 

nu sunt de acord cu aceasta opinie. din experienta mea personala as putea spune ca am destui amici - barbati de foarte multi ani, insa acest lucru nu este un status quo pentru o amicitie intre un barbat si o femeie. Pot exista si amicitii fara implicatie sexuala. Deci termenul "exclusiv" iese din calcul ....

 

parerea mea :cheer:

Editat de alborada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga panterutaneagra,

 

Am citit toate posturile tale si ale celorlalti. Eu consider ca este mai important acum sa faci ceea ce iti dicteaza inima. Daca as fi tu, as incerca sa am o discutie cu el bazata pe sinceritate si cu cartile pe fatza. Este singura modalitate prin care tu, in acest moment, ai putea sa te eliberezi de ceea ce te macina. Asta inseamna sa ai puterea de a accepta efectele mai putin placute care pot decurge din aceasta discutie. Insa eu vad asta ca pe singura modalitate prin care ai putea sa intzelegi si sa mergi mai departe, indiferent de ce fel de raspuns ai putea primi. Inainte de a deschide discutia, ar fi bine sa te gandesti foarte bine la ceea ce doresti ACUM de la el pentru ca pentru unele lucruri s-ar putea sa fie prea tarziu si nu te potzi juca cu viatza cuiva. Abia dupa ce vei discuta deschis cu el si vei afla si punctul lui de vedere, ai sa poti sa descrii drumul pe care vei merge.

Stiu ca nu este usor... dar merita sa incerci. O explicatie o meritati amandoi.

Bafta!!! :cheer:

PS: nu iti face sperantze prea mari!

Editat de alborada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am citit eu la acest thread mi-am dat seama ca acest baiat s-a deshis foarte mult fata de tine... Aceasta schimbare brusca a lui fata de tine poate veni din cauza ca tu l-ai refuzat iar el s-a simtit ofensat, iar acest refuz al tau cred ca l-a durut! Exista si acest tip de baieti foarte orgoliosi care intr-un fel saul altul nu prea accepta sa fie refuzati! Si sfatul meu este sa iti faci curaj si sa discuti cu el... :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a facut avansuri la un moment dat. Eu aveam o relatie stabila.

Nu a insistat prea mult, pentru ca eu ii spusesem, intr-o discutie de principiu, ca nu imi pot insela partenerul.

Şi el n-a fost capabil să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt foarte confuza, dupa cum vedeti. Si mi-e foarte teama sa nu fi pierdut o mare sansa.

 

Acum il vreau langa mine, pentru ca mi-am dat seama, pana la urma, ca ma atrage ca un magnet. Nu am mai simtit cu nici un barbat asa ceva.

 

Si ca sa nu mai fie nici o neintelegere, imi vine sa ii spun "Hei, ma indragostisem de tine.". Dar teama de ridicol e uriasa.

 

Of, of...

 

Cand am citit primele cuvinte din postul tau, m-am transpus parca si mi-au revenit atatea in minte....lucruri ce le credeam demult uitate. Am sa-ti spun sincer, desi nu vreau sa sune atat de dur, dar sentimentul asta ca ai pierdut ceva atat de frumos, de pur, ceva care se putea transforma in povestea vietii tale, va persista probabil toata viata. Si spun asta pentru ca am fost in situatia ta, am trecut prin asta, am avut un prieten foarte bun cu care ma simteam "conectata" (parca ne ghiceam ganduirile, si asta chiar si la distanta) cu el; ne cunoscusem cand aveam amandoi 15-16 ani si de atunci...la fel s-a produs ruptura, pot spune c-am avut mai multe "sanse" daca le pot numi asa, pentru ca de mai multe ori, cand era el liber, eram eu intr-o relatie si invers....din nefericire. Acum la fel, vorbim foarte rar si ..mai mult n-are rost sa spun. Doar ca simt un gol imens in suflet. E sentimentul ca l-am pierdut si ca am fost oarba atunci cand el imi arata cat de mult ma iubeste. E un sentiment sinistru care ma urmareste si ma urmareste. Si de care nu stiu daca voi scapa vreodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma eu sunt convins ca daca acuma (pana nu-i prea tarziu) cei doi ar discuta serios despre ce se inampla intre ei nu ar fi totul pierdut! Destinul celor 2 s-ar putea shimba...Iar daca pana la urma va fi sa nu fie impreuna inseama ca asa le-a fost dat si asa au avut ei scris in frunte sa nu fie impreuna! In tot raul eu sunt convins ca este si un bine iar tu panterutzo trebuie sa iti deshizi bine ochii in jurul tau si sa vezi pe unde se ascunde ace 'bine' !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×