Sari la conținut
Forum Roportal
carbune

Ce parere aveti despre baietii de la Noua Dreapta?

Postări Recomandate

M-am gandit ca ar fi interesant sa aflu parerea lumii despre acesti indivizi. Vi se pare corect ca un partid cu ideologie clar rasista si ultra-nationalista de extrema dreapta sa fie lasat sa functioneze? Sau crucile celtice de pe tricouri si faptul ca foarte multi sunt cam rasi in cap sunt doar de decoratie si nu are nici o legatura cu idei de tip naziste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am gandit ca ar fi interesant sa aflu parerea lumii despre acesti indivizi. Vi se pare corect ca un partid cu ideologie clar rasista si ultra-nationalista de extrema dreapta sa fie lasat sa functioneze? Sau crucile celtice de pe tricouri si faptul ca foarte multi sunt cam rasi in cap sunt doar de decoratie si nu are nici o legatura cu idei de tip naziste?

asta-i noua dreapta???

atunci prefer ...doua brate

 

daca se incadreaza in constitutie..sa fie...de ce nu?

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am gandit ca ar fi interesant sa aflu parerea lumii

Parerea mea e ca esti unul din ei :flowers: Da' la ora asta orice mi se poate nazari...

Ce-i aia WHITE PRIDE?!

 

Eu i-as desfiinta. Dar cine sunt eu? Rasismul nu e buba? Cum e cu drepturile omului? Drepturile, stangurile...

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-or amintit de legionari, prin indoctrinarea care o practica. Tehnic vorbind, nu au sanse reale sa castige sufragii la alegeri, ci doar sa faca valva. Pana la urma, extremele sunt si ele necesare, sa ne arate directia lui "ASA NU!" in politica. Pe langa ei, realizezi ca certurile zilnice intre deputatul X si consilierul Y sunt basici de sapun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok.. bun.. reprezinta un "ASA NU" si zici ca nu au sanse la alegeri.. dar... uite-te la statistici.. in urma cu cativa ani.. erau 20 - 30 de insi care nu puteau face nimic.. acum sunt cateva mii.. adica mi se pare mie sau incep sa devina din ce in ce mai populari?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok.. bun.. reprezinta un "ASA NU" si zici ca nu au sanse la alegeri.. dar... uite-te la statistici.. in urma cu cativa ani.. erau 20 - 30 de insi care nu puteau face nimic.. acum sunt cateva mii.. adica mi se pare mie sau incep sa devina din ce in ce mai populari?

 

oau ! cateva mii ? intr-adevar castiga teren micutii ! :offtopic:

parerea mea: niste screlozati cu muuulti pitici pe creier ! ce sufragii ? ce pondere politica ??? nici ei nu cred asta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa castige cateva procente. Insa nu o majoritate sau sa ajunga vreodata intr-o pozitie relevanta. Duamne, nu vreau sa stiu ce ar iesi. Mai ales dupa ce am vazut campania aia cu "impotriva homosexualitatii".

 

Pe scurt, extremistii (fie stanga fie dreapta) nu pot fi luati in serios, chiar daca au 5 idei bune, pentru ca decad prin alte 15 idei exagerate :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Romania, lucrurile, dupa cum stim, nu merg tocmai bine...unele chiar sunt sub orice critica. Prin urmare:

Cu cat Romania se va apropia mai mult de situatii extreme, cu atat vor inflori mai mult miscarile extreme (extremiste)! Atat momentan. V-am pupat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×