Sari la conținut
Forum Roportal
bunicutzuION

Cota de impozitare

Ce cota de impozitare preferati?  

3 membri au votat

  1. 1. Ce cota de impozitare preferati?

    • Cea de 16%. (DA)
      6
    • Cea actuala? (PSD)
      1


Postări Recomandate

Ce parere aveti despre faptul ca Romania e pe locul 3 (de la coada) in privinta impozitelor? Cunoaste cineva cele 2 tari care sunt dupa noi? O fi SUA si Japonia.?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti despre faptul ca Romania e pe locul 3 (de la coada) in privinta impozitelor?

 

Pai stam bine.. ma asteptam sa fim pe ultimul loc. Vrei sa zici ca mai sunt si alte tari unde populatia plateste impozit la impozit? :dee ( alte state poate burcaina fasso?!?)

 

Din ce sa se stranga venituri la bugetul de stat ? Din economia subterana? :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prefer cota de 16% .... dar nu stiu daca constiinta romanului e atit de mare incit sa-o dea si pe asta .... cred ca oricit de mica ar fi .... romanul tot sa-ar sustrage de la plata imp si taxe- lor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noutati legate de acest subiect :

Pentru cota unica de impozitare

 

Introducerea cotei unice de impozitare de 16%, prima

masura importanta anuntata de Alianta PNL-PD va fi realizata printr-o ordonanta de urgenta pentru modificarea Codului fiscal - a declarat joi vicepresedintele PD, Adriean Videanu, nominalizat pentru ocuparea postului de vicepremier in noul guvern.

 

Videanu a adaugat ca guvernul Tariceanu si-ar putea asuma raspunderea in fata Parlamentului in luna februarie pentru un pachet de legi mai complexe.

 

Data: 24-12-2004

Sursa: ]http://www.tvr.ro/stiri-tvr/economic/index.php

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Am si eu o intrebare...poate ma lamuriti :)

 

La mine la firma, toti angajatii au negociat salariul net in euro....pentru fiecare net, sa-a calculat brutul in lei aferent si a fost trecut in contract...

 

la sfartitul lunii, fiecare primeam salariul la cursul euro din ziua respectiva , iar daca acest curs era mai mic decat cel din contractul de munca...primeam salariul la cursul din contract....ceea ce a fost ft bine lunile astea cand euro a scazut....

 

in fine acum cu noua cota de impozitare, firma vrea sa modifice contractele si sa scada sal brut astfel incat la sf lunii noi sa luam acelasi net in euro pe care la-am negociat?

 

Ati mai auzit de asa ceva?....mai stiti daca sunt firma care fac asta?...e legal?

 

Mersi mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×