Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Sa ne scuzati pe cei,care doar de curand au descoperit Red Hot Chili Peppers Si doar de curand si-au dat seama ce piese superbe au,si doar de curand au aflat ce inseamna muzica adevarata!

Ne inchinam cu respect adevaratilor fani ai formatiei,si ne retragem in umbra...

:giveheart:

 

 

Nu e nevoie de sarcasm, ci doar de o apreciere corecta pentru ceea ce simti. :flowers:

Numai bine! :flirt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea e ca in mare parte sunteti radio-junkies care incercati sa mergeti intr-un trend cool, doar pt ca rhcp este difuzat acum la radio. Din era By The Way nu cred ca au fost difuzate mai mult de doua melodii si atunci nu se rupea nimeni in figuri cu faze de genul "ce tari sunt cei de la chiLLi peppers, sunt fanul lor..." s.a.m.d. Faptul ca ei au incercat sa devina mai comerciali cu Stadium Arcadium am impresia ca le-a adus un val de fani aiuriti, care nu prea au nicio legatura cu ceea ce canta ei, cu sentimentele din melodii, cu starea RHCP, cu sunetul chitarei lui Frusciante, cu bass-ul uneori violent al lui Flea, cu ritmurile tribale ale lui Chad, cu bep-pop-urile lui Anthony...

Multi dintre voi pareti fanii "de val", "de trend", "de ce cool e sa asculti rhcp", dar sunt sigur ca nu ati baga mana in buzunar dupa 20-30-40 de euro pentru un concert, sau daca ati face-o, ati comenta dupa ca nu a fost misto, ca nu e asa de cool...

Asa..si!probabil ca unii merg intr'un trend cool!dar atata timp le place ce asculta,ce conteaza daca au aflat de RHCP doar de cand e in "top" atata timp cat le place?Se poate ca din era By The Way sa nu fi fost difuzate mai mult de doua melodii,si ce daca nu se rupea nimeni in faze,de genul ala!!e tot dreptul lor sa se rupa,ca..daca e pana acolo pe noi ce ne afecteaza?Tu stii cat de fan esti,eu stiu cat de Fana sunt...si asa multi altii,iar daca la unii le place sa se laude aiurea,de dragul trendului..bravo lor,ce le putem sau ce le poti face!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ascult rhcp numa pt ca sunt la radio. dimpotriva, ii ascult de foarte mult timp. e prima trupa a carui album l-am cumparat. pt mine sunt one of the best...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac RHCP destul de mult, totusi pe langa Californication, Road trippin, Dani California, Snow...si inca cateva nu au prea multe melodii grozave. Californication e totusi geniala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce este aici fratilor?

Clubul laudatorilor RHCP?

Mie nu imi plac, dar de loc.Luati separat ca instrumentisti ,sunt buni.Idei au,dar pana la urma ce iese?

Eu vad o combinatie de Rock Alternativ cu Hard, condimentata cand cu influente trash,cand cu influente hip-hop si mai suna si in stil britanic,ala ca un banc sec.

Acuma, fiind eu fan balade rock, este normal sa nu imi placa combinatia lor de stiluri nesuferite.

Dupa ce am deschis ochii pe AC/DC ,ma topesc dupa Whitesnake si mai nou ma infioara Hammerfall,cam greu cu RHCP.

Asta nu inseamna ca altii nu au dreptul sa fie incantati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca se cheama profanarea de morminte(aka dezgroparea de topicuri demult uitate),da,nah.

If Jimi Handrix was God ,then John Frusciante is Jesus.

Tocmai combintia de stiluri e cea ce ii face originali,si toti sunt artisti buni ,desi solistul nu prea a putut sa cante bine pana prin 90 ,era mai mult rapping ce facea inainte.

Melodii preferate: Fight like a brave,Organic Anti-Beat Box Band,Califrnication,Venice Queen,Purple Stain,Gvana Affair(The Ramones cover) ,Under The Bridge,Zephyr Song,Right on time,Nobody Weird Like Me,Otherside , Snow ,Can't Stop.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

au cateva piese bune (cine nu a fredonat macar o data "Californication"? :spiteful: ), care imi plac, dar nu suficient incat sa-mi fie favoriti ca si formatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×