Sari la conținut
Forum Roportal
simplu

Teatru

Postări Recomandate

Ma gandeam ca ar fi bine sa existe si o sectiune dedicata teatrelor ( ce piese v-au placut, nu v-au placut).

Mie mi-ar fi de folos, dupa recenta experienta avuta la teatru cand nu stiam cum sa ies mai repede din sala ::): .. si mai eram si la mijlocul randului??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la teatru romanesc nu prea am avut ocazia sa ajung, insa am vazut o piesa jucata de niste actori francezi: La Festa! Decorul este tot rosu (de la niste lazi cu rosii pe post de ornament pana la sosetele lor). Actori sunt doar 3, insa comedia e facuta foarte bine!!! daca o sa ai vreodata ocazia sa o vezi, nu rata ocazia!!! o sa razi de o sa te pravalaesti. Dar sa nu faci greseala sa te duci la Prometeo (tot francez), ca nu o sa intelegi nimic din ea! ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut cam tot ce se putea vedea stagiunea trecuta la TNB :) Cel mai mult mi-a placut "Tacae, Yancae si caadar" cu Radu Beligan, Marin Moraru si Gheorghe Dinica... este cea mai buna piesa pe care a vazut-o TNB-ul de vreo cativa ani incoace.... intotdeauna sa-a jucat cu casa inchisa... De asemenea, am apreciat "Trei surori" si un pic "Crima pentru pamant"

 

La Teatrul de Comedie am vazut "Escu".... o alta comedie la care razi de te prapadesti...

 

In momentul de fata nu stiu ce as vrea sa vad, nu ma prea atrag titlurile pieselor din aceasta stagiune... :?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tacae, Iancae si Cadir e cea mai tare piesa iar actorii sunt de exceptie.

Am mai vazut Cotletele tot cu Beligan si Dinica

IAr Escu... e o piesa reusita dar cu un inteles destul de greu de inteles (sincer nu m-am prins de ce erau oglinzile alea)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut cam tot ce se putea vedea stagiunea trecuta la TNB  :)  Cel mai mult mi-a placut "Tacae, Yancae si caadar"

 

Am vazut-o si eu este intr-adevar foarte buna, iar distributia este remarcabila.

A vazut cineva spectacolul "Tatal" de la Bulandra in regia Catalinei Buzoianu??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
francezi: La Festa! Decorul este tot rosu (de la niste lazi cu rosii pe post de ornament pana la sosetele lor). Actori sunt doar 3, insa comedia e facuta foarte bine!!! daca o sa ai vreodata ocazia sa o vezi, nu rata ocazia!!! o sa razi de o sa te pravalaesti.

 

Am retinut multumesc.. ocazii sa fie! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×