Sari la conținut
Forum Roportal
2Ank

Efect de vectorizare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am incercat si eu sa fac o imagine vectoriala, dar zici ca e michael jackson :tease: mai am mult de lucrat....

eh, putin putin tot seamana cu mine post-5929-1184838518_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt mai multe chestii care intra in gama asta , depinde acu la ce se refera , poate nu la filtrul

Trebuie sa te contrazic!!!Photoshop nu lucreaza cu vectori ci cu phat-uri sau ceva de genu asta!!Grafica vectoriala face astfel incat, oricat ai da Zoom la o imagine, aceasta nu se sctrica(pixeleaza)!!Nu cred ca in photshop poti sa faci asa ceva!!Illustrator lucreaza cu vectori!! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se refera la faptul ca ,imaginile in Corel sint bitmap iar in Photoshop sint vectoriale,adica folosesc vectori ptr linile pozelor.Astfel o imagine in Corel se poate converti in Photoshop.

Wrong!

Corel Draw e programul pentru grafică vectorială, iar Corel Photo-paint este cel pentru prelucrare de imagini. Similar, Adobe Photoshop prelucrează imagini, iar Adobe Illustrator este programul pentru grafica vectorială.

 

[quote name='Noir D

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa te contrazic!!!Photoshop nu lucreaza cu vectori ci cu phat-uri sau ceva de genu asta!!Grafica vectoriala face astfel incat, oricat ai da Zoom la o imagine, aceasta nu se sctrica(pixeleaza)!!Nu cred ca in photshop poti sa faci asa ceva!!Illustrator lucreaza cu vectori!! :yes:

da bine , io am facut nu stiu cate imagini vectoriale in photoshop , acum depinde pt ce ! pt ca sa pui imaginile in pdf da trebe sa lucrii cu ilustrator :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da bine , io am facut nu stiu cate imagini vectoriale in photoshop , acum depinde pt ce ! pt ca sa pui imaginile in pdf da trebe sa lucrii cu ilustrator :)

Nu cred că ai "făcut imagini vectoriale

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adobe Photoshop se ocupă de prelucrarea de imagini, adică pleacă de la o imagine preexistentă. Creată sau nu cu Illustrator, indiferent.

cu restul sunt deacort , oricum sunt noua la capitolul vector art :D ! dar stiam de pixelurile alea de cand lucram la flash :doh:

 

Dar cu asta pls :P lucrez cu photoshop de 1 an juma :D si nu fac nici pe departe doar prelucrare de imagini ! la mine photoshop e baza apoi restul ;)

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×