Sari la conținut
Forum Roportal
anghel florentina

dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna

Ma numesc FLORENTINA, si de curand am terminat o relatie care a tinut 8 luni, tipul nu avea bani , era zugrav, si mai mult cheltuia decat aducea bani in casa, pentru ca timp de 4 luni am stat impreuna, si cu mama lui, cu ea m-am inteles bine, dar cu el nu prea a mers , parea imatur cu toate ca avea 31 ani, avea un copil, care era la fosta sotie in Sibiu, si cand si cand mai pleca si la ei in Sibiu, de ea era divortat, si eu credeam ca nu mai aer nimic cu ea.Prima despartirea de el nu a avut nimic deaface cu fosta sotie, eu am considerat ca nu ne potrivim , ca eu trageam sa fie bine iar eu nu facea nimic pentru aceasta relatie.Dar dupa o luna ne-am impacat, pentru ca el zicea ca si-a dat seama ca ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine, iar dupa o saptamana mi-a spus ca el pleaca in Italia sa munceasca sa ma mut la el sa stau cu mama lui, si sa-l astept ca atunci cand se va intorce ne vom casatori . Dar totul a fost doar o minciuna pt. ca dupa 2 saptamani ma sunat fosta lui sotie care era in Spania si mi-a spus sa nu-l mai astept ca e cu ea ia Spania ,si ca pe mine ma pacalit ca se va intoarce la mine. Deci si barbati sunt parsivi , nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna

Ma numesc FLORENTINA,

Deci si barbati sunt parsivi , nu?

 

Buna ...

 

Care e problema ? F. bine ca a plecat si tu esti libera sa gasesti pe altul cu care sa te intelegi si sa faci o familie.

Cat despre parsivi ... si tu esti parsiva ca ai stat cu el chiar daca ai considerat ca nu va potriveati

 

O zi buna ! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu consider ca o relatie e destul de importanta ca sa nu ne aruncam ca berbecii inainte fara gandim bine inainte daca e bine sau nu sa ne implicam . povestea cu mi-a placut dar am realizat ca nu potriveam nu o inghit prea usor.

pe vremea mea (ce aiurea suna dar am realizat ca am trait totusi alte vremuri ) innainte de a incepe o relatie era perioada aia de "prietenie" si obiceiul ca baiatul sa iti ceara prietenia, timp in care ne cunosteam si vedeam daca ne potrivim sau nu ... suna pretentios dar asa era si stiu ca pe mine m-a scutit de multe lacrimi

 

si intreb si eu ca fluturel, ontopic, care e problema ta florentina ? daca barbatii sunt parsivi ? in povestea ta individul a fost dar nu ai expus decat ceva personal asa ca nu putem spune ca toti sunt parsivi ...

il regreti ? sau regreti naivitatea ta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Florentina, nu toti barbatii sunt parsivi, mai sunt si exceptii. Dar ma intreb de ce a vrut sa te duci sa locuiesti cu mama lui. Avea nevoie de menajera? sau de companie? Sau fi-su dorea sa aiba sufletul impacat ca pleaca dar nu ramane ma-sa singura? Intreb si eu: il regreti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna

Ma numesc FLORENTINA, si de curand am terminat o relatie care a tinut 8 luni, tipul nu avea bani , era zugrav, si mai mult cheltuia decat aducea bani in casa, pentru ca timp de 4 luni am stat impreuna, si cu mama lui, cu ea m-am inteles bine, dar cu el nu prea a mers , parea imatur cu toate ca avea 31 ani, avea un copil, care era la fosta sotie in Sibiu, si cand si cand mai pleca si la ei in Sibiu, de ea era divortat, si eu credeam ca nu mai aer nimic cu ea.Prima despartirea de el nu a avut nimic deaface cu fosta sotie, eu am considerat ca nu ne potrivim , ca eu trageam sa fie bine iar eu nu facea nimic pentru aceasta relatie.Dar dupa o luna ne-am impacat, pentru ca el zicea ca si-a dat seama ca ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine, iar dupa o saptamana mi-a spus ca el pleaca in Italia sa munceasca sa ma mut la el sa stau cu mama lui, si sa-l astept ca atunci cand se va intorce ne vom casatori . Dar totul a fost doar o minciuna pt. ca dupa 2 saptamani ma sunat fosta lui sotie care era in Spania si mi-a spus sa nu-l mai astept ca e cu ea ia Spania ,si ca pe mine ma pacalit ca se va intoarce la mine. Deci si barbati sunt parsivi , nu?

 

scuze dar ...

parca am fi la "din dragoste" sau "iarta-ma"! (vedeti ce confuzii creaza astfel de emisiuni!)

povestea ta nu cred ca are legatura cu topicul "dragoste"! (sau poate am capiat eu si nu mai realizez)

aici trebuie sa vorbim despre DRAGOSTE care inseamna cu totul si cu totul altceva! Crede-ma!

Imi pare rau ca unii fac confuzii pe aceasta tema! Imi pare rau ca unii inca nu au trait acest sentiment inaltator! (dar timpul nu-i pierdut...)

imi cer scuze ca a trebuit sa fiu putin cam dur dar ...

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×