Sari la conținut
Forum Roportal
andra_ada

Culoarea verii ... BRONZUL

Postări Recomandate

Va invit sa discutam despre aceasta "moda a pielii " foarte bronzate.

De ce legem soarele/solarul si nu solarul/soarele ? :P

 

va invit sa studiati in amanunt procesul .... :cry: :huh: :huh: ..daca ati stii de fapt ce e bronzul v-ati da cu capul de pereti :doh: ..offffff copii din ziua de azi :rock:

 

apropo stiati ca daca va dati cu capul de pereti consumati 150 de calori :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va invit sa studiati in amanunt procesul .... :huh: :huh: :doh: ..daca ati stii de fapt ce e bronzul v-ati da cu capul de pereti :cry: ..offffff copii din ziua de azi :rock:

 

apropo stiati ca daca va dati cu capul de pereti consumati 150 de calori :P

 

 

BRONZ, bronzuri, s.n. Aliaj de cupru cu staniu, aluminiu, plumb etc., mai dur şi mai rezistent dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va invit sa discutam despre aceasta "moda a pielii " foarte bronzate.

De ce legem soarele/solarul si nu solarul/soarele ? :doh:

 

 

Eu am vazut niste fete romance intr-un restaurant romanesc mai demult in Phoenix numit Transilvania, si aveau pielea aramie ca bronzul dar erau brunete defapt din Banat ca si proprietarii localului !!! Lumea se uita curioasa la ele ca asa o culoare n-am mai vazut pe om !!! aproape portocalie !!! La unii le place !!!

 

S-a inchis localul ca romanii au vandut alcool la minori adica persoane sub 21 de ani !!! Licenta revocata, Amin to business in america.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alege soarele si foloseste o crema cu FPS mare cu protectie UVA si UVB daca chiar nu poti fara bronz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In aceasta primavara am vazut o pustoaica cu o culoare tare ciudata a pielii...un galben bolnavicios...sincer am crezut ca are probleme cu ficatul....apoi am aflat ca asta e culoarea pe care o capeti la incepul unei sedinte de solar....ufffff....oribil :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ador sa fiu bronzata...si pentru chestia asta nu-mi trebuie mai mult de o zi la soare :)

Sunt creola si asta e un avantaj...dar nu as folosi solarul chiar daca as avea o culoare mai deschisa a pielii.

Asa ca fetelor luativa lotiunile si dati fuga la plaja sau la strand..ca acum vine toamna :) :crazy: si spor la agatat cu bronzul si fuste scurte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×