Sari la conținut
Forum Roportal
BigDefender

15 AUGUST

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ceva traditii pentru ca din scriptura nu reiese asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca fratii Grimm s-au nascut prea tarziu ... daca s-ar fi nascut acum 2000 de ani astazi era Alba ca Zapada imaculata fecioara si cei sapte pitici cei sapte sfintzi.

In rest ...ne explica istoria cum a devenit ...

prin concilii si prin legi impuse ...doar de un lucru imi este cu adevarat frica:

ca nu cumva peste 300 de ani, urmasii lui Teoctist daramatorul de biserici, cel renumit in tinerete pentru poponarie si turnatorie, sa nu-l declare la vre-o adunare a Sfantului Sobor pe Niculaie pantofarul, ca fiind sfant si mantuitor si pe Elena vanzatoarea de seminte ..ca imaculata si sfanta nascatoare de nicusori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU ATI INTELES MIMIC!

Aceasta postare s-a facut de 15 August(Sfanta Maria),pentru a avea si ocazia sa urez:''LA MULTI ANI!'',tuturor Mariilor si Marinilor,de pe acest forum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

După Sf. Ioan (Maximovici), Venerarea ortodoxă a Mariei, Născătoarea de Dumnezeu (Platina, CA: Comunitatea Sf. Gherman din Alaska, 1994), pp. 31-33.

 

 

 

Textul face parte din corespondenta avută cu un protestant:

 

Răspuns la

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mai multe zile cand se sarbatoresc. Cel putin la ortodoxi :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

makes sens. Multumesc, Domnule Dan-Gabriel. Are logica, probabil ca asa e. (ref la feciorie)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
makes sens. Multumesc, Domnule Dan-Gabriel. Are logica, probabil ca asa e. (ref la feciorie)

 

Eu postez si pentru ''cei care stiu sa citeasca'' si ii ignor pe cei care isi bat joc de credinta,indiferent de apartenenta ei religioasa.Multumesc!Ferice de tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×