Sari la conținut
Forum Roportal
spider

proza, eseuri, tratament contra plictiselii :D

Postări Recomandate

De ce uliu si nu vultur!Ai fi zburat mai sus spre culmi mai inalte.Ai fi simtit libertatea mai intens asa cum o cere tineretea ta.Vezi,oricata putere iti da zborul tot vrei sa fii mai aproape de casa(pamant).

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce simbolizeaza pentru tine uliul dar cred ca ceea ce ai scris e legat foarte mult de ceea ce simti acum.E o balansare intre slabiciune si tarie.E o lupta care se poarta in adancul sufletului tau.E lupta ta si a altora care trec prin ceea ce treci tu acum.O lupta care cere ca rezultat desprinderea de trecut.Mori pentru tine pentru ca numai tu percepi acea moarte.Ceilalti te vad si te vor vedea aceeasi nedandu-si seama ca tu de fapt devii incetul cu incetul alt om.Eu particularizez pentru ca fara sa vrei ai scris cu o prea mare intensitate ca sa nu fie si sentimentele tale ratacite pe acolo!

Am citit din nou acum cand sunt ceva mai linistita si am perceput altfel randurile tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-mi place vulturul; nu-mi place fata lui. Ideea de uliu mi-a parut mai simpatica. :o:

 

Cand am scris asta nu m-am gandit ca cineva ...se va gandi la mine. Nu e experienta mea. :good: E una... poate fi a oricui; nu asta ma asteptam sa inspire. Ideea din micul eseu e alta. Nu spun acum... poate mai vin pareri, vreau sa vad daca o intelege careva.  :)

[snapbacca]42534[/snapbacca]

 

Cand am citit micul tau eseu m-am gandit la...aripile pe care ti le da dragostea dar pe care tot ea ti le... frange!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand am citit micul tau eseu m-am gandit la...aripile pe care ti le da dragostea dar pe care tot ea ti le... frange!

[snapbacca]47179[/snapbacca]

 

Maricaule, sunt o ingrata. :"> N-am mai intrat pe aici si nu am vazut ca ai raspuns si ce. Intr-adevar, ai inteles bine ce am vrut sa spun in micul meu eseu. Si pentru asta iti multumesc, inseamna ca se intelege ceva. Daca e sa fac o completare... toata lumea asteapta dragostea, care involuntar te schimba, de cele mai multe ori iti rupe alte aripi pe care le-ai construit, si apoi te lasa modificat (in bine sau in rau, tine de fiecare). Mersi pentru interpretare. :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu e prea tarziu; nu esti o ingrata! Ma bucur ca interpretarea mea e corecta.

Si chiar daca dupa frantul aripilor "devenim ulii cu priviri sticloase si reci", tot dupa iubire tanjim...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×