Sari la conținut
Forum Roportal
dr.DLTL

Cooler laptop

Postări Recomandate

Am un laptop IBM de 900 Mz, 30 GB, 128 RAM. Cum reusesc sa-i introduc un cooler suplimentar, pentru ca are o zona care se infirbanta dupa un timp de functionare (2 ore)? Dati-mi va rog toate detaliile. Multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zona care se infierbanta este zona acumulatorului. Nu este nevoie de un cooler suplimentar pentru ca, pentru laptop-uri, cooler-ele sunt etanse si inconjurate de filtre.

Nu-ti fa griji, nu sare in aer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zona care se infierbanta este zona acumulatorului. Nu este nevoie de un cooler suplimentar pentru ca, pentru laptop-uri, cooler-ele sunt etanse si inconjurate de filtre.

Nu-ti fa griji, nu sare in aer.

Dar nu este in zon acumulatorului...Stii ce e ? Multumesc :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestia care se incinge cel mai tare din orice calculator (exceptand socket 939 / 940) in stare normala de functionare este procesorul... Dar nu-ti fa griji... daca nu ti-a prajit pielea e ok... procul meu sta in 48 de grade si sunt bucuros pt el, al tau sigur nu a ajuns asa de fierbinte pt ca ne spuneai ceva de genul "laptop-ul meu mi-a fript piciorul..."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chestia care se incinge cel mai tare din orice calculator (exceptand socket 939 / 940) in stare normala de functionare este procesorul... Dar nu-ti fa griji... daca nu ti-a prajit pielea e ok... procul meu sta in 48 de grade si sunt bucuros pt el, al tau sigur nu a ajuns asa de fierbinte pt ca ne spuneai ceva de genul "laptop-ul meu mi-a fript piciorul..."

:lol2: M-am linistit-multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×