Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna Elza,depinde de cauza care a dus la inima marita.Cu siguranta i s-a zis la control ce a dus la asta,de abia dupa putem discuta subiectul.

 

 

din pacate inca nu se stie de ce.Este internat la spitalul militar,sub supravegherea dr Florea,i se fac de 4 zile tot felul de analize dar inca nu se stie ce a dus la marirea inimi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu cel mai des inima marita este data de puseele de tensiune mare.tatal tau este hipertensiv,facea des tensiune?Nu a luat un tratament penrtu asta sau nici nu a stiut de tensiunea care o face?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tatal meu are tensiunea foarte buna ,12 cu 8 .in urma cu vreo 10 ani,i s-a prescris nifedipin de trei ori pe zi,si asta i-a dereglat foarte tare tensiune timp de vreo 2 ani,dar in ultimi ani tensiunea lui a fost foarte buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tatalui meu i sa spus ca are inima marita.imi spune cineva mai multe despre acest diagnostic.de ce,cum se numeste boala,ce trebuie sa faca si cat e de grav

 

 

tatal tau bea cafea si manaca dulciuri?e bine sa elimine zaharurile din organism..si sarea..tatal meu este hipertensiv si a luat captopril,calmogen..tatal tau e bine sa se duca la cardiolog..tatal tau e mai gras?pentru ca si grasimea afecteaza inima..pune-l sa faca exercitii..sa alerge cate 15 min zilnic..si sa tina regim..sa evite carnea de porc,alcool,cola,tigari..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tatal tau bea cafea si manaca dulciuri?e bine sa elimine zaharurile din organism..si sarea..tatal meu este hipertensiv si a luat captopril,calmogen..tatal tau e bine sa se duca la cardiolog..tatal tau e mai gras?pentru ca si grasimea afecteaza inima..pune-l sa faca exercitii..sa alerge cate 15 min zilnic..si sa tina regim..sa evite carnea de porc,alcool,cola,tigari..

 

 

tata fumeaza, intradevar.de fapt fuma,pt ca de saptamana trecuta,cand s-a internat la cardiologie la spitalul militar,nu mai fumeaza si nu mai bea cafea.gras nu este ,are 54 ani si este un om f activ,desi este pensionar de la armata,mai si lucreaza,este un om foarte activ.adevarul e ca pana la varsta de 45 ani,a cam baut,dar de 9 ani sa lasat si nu mai bea decat o bere doua la ocazii,de 2,3 ori pe an .si manca multa carne,poate nici asta nu e foarte sanatos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am 19 ani, am o ascita mare aproximativ 7 l. sunt propus la punctie.

Dar imi este frica de urmari.

Poate cinava sa-mi spuna si mie cum este, cat dureaza pana se acumuleaza iarasi lichid.?

Oare merita sa faci, te simti mai bine dupa?

Daca se poate as dori cat mai repede respuns :derisive: :)

Editat de drsnoopy007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tatalui meu i sa spus ca are inima marita.imi spune cineva mai multe despre acest diagnostic.de ce,cum se numeste boala,ce trebuie sa faca si cat e de grav

 

 

 

buna,si tatalui meu i s-a descoperit ca are inima marita acum 3 sapt in urma unui infarct miocardic,acesta fiind al doilea infarct suferit de dansul,iar acum 8 ani a suferit bypass la insitutul inimii din Cluj,iar acum i s-a spus ca nu se mai poate face nimic si sa ne bucuram ca inca traieste,eu nu sunt in tara alaturi de dansul asa ca va rog frumos sa ma sfatuiti ce este de facut,as fi dorit sa i se faca alta operatie daca ar ajuta ,dar doctorul care l-a tratat acum spune ca nu mai e nimic de facut.va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna,si tatalui meu i s-a descoperit ca are inima marita acum 3 sapt in urma unui infarct miocardic,acesta fiind al doilea infarct suferit de dansul,iar acum 8 ani a suferit bypass la insitutul inimii din Cluj,iar acum i s-a spus ca nu se mai poate face nimic si sa ne bucuram ca inca traieste,eu nu sunt in tara alaturi de dansul asa ca va rog frumos sa ma sfatuiti ce este de facut,as fi dorit sa i se faca alta operatie daca ar ajuta ,dar doctorul care l-a tratat acum spune ca nu mai e nimic de facut.va multumesc
Imi pare rau, dar doctorul are perfecta dreptate, dupa al doilea infarct trebuie sa multumiti lui Dumnezeu ca inca traieste.Nu cred ca mai accepta cineva sa-l opereze si nici macar operatia in situatia de fata nu cred ca l-ar ajuta.

Multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×