Sari la conținut
Forum Roportal
de ce

kum ramane

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

kem ramane atunci kand iubim pe cineva ff mult si din cauza parintilor nu puteti fii impreuna?CE AR TREBUI EU S A FAC?sa renunt sau sa continuu?voi ce credeti?
nu depinde de parinti, ci numai de voi (din experienta iti spun - parintii au acceptat in cele din urma alegerea noastra, iar acum suntem toti fericiti!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu depinde de parinti, ci numai de voi (din experienta iti spun - parintii au acceptat in cele din urma alegerea noastra, iar acum suntem toti fericiti!)

 

 

buna!

am avut si eu un caz asemanator la mine in familie: varul meu,s-a insurat la 21 de ani cu o tipa de 26-27 de ani! normal ca nu a fost nimeni de acord cu aceasta nunta,din 2 motive: ca el e prea tanar,aproape un copil :lol2: iar al doilea,ca ea e o "baba" batrana,cu 5 ani mai mare ca el.

s-au casatorit in 2003, si acu nimenu nu mai zice nimik de ea.......bine...... nu zic ca o super-agreeaza familia,dar macar nu mai e scandal. :D

 

cam atata. de ce,iit urez multa bafta! :P

 

 

kem ramane atunci kand iubim pe cineva ff mult si din cauza parintilor nu puteti fii impreuna?CE AR TREBUI EU S A FAC?sa renunt sau sa continuu?voi ce credeti?

 

 

de ce nu ne dai totrusi mai multe detalii despre voi: varsta, de cat timp sunteti impreuna,de ce nu il plac parintii tai,unde l-ai cunoscut etc..... ca sa putem sa iti daum un sfat,tre sa cunoastem si noi detaliile astea,nu ? :cry:

 

parerea mea. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
kem ramane atunci kand iubim pe cineva ff mult si din cauza parintilor nu puteti fii impreuna?CE AR TREBUI EU S A FAC?sa renunt sau sa continuu?voi ce credeti?

 

Dar, totusi de ce nu sunt de acord cu relatia ta?Ce motiv au? Si eu ma aflu in aceeasi postura ca tine. Sunt cu un baiat de aproape 2 ani de zile si ne intelegem foarte bine,dar parintii nu sunt de acord. Iti dau un sfat : daca tu chiar il iubesti pe acest baiat, lupta pentru el, lupta ca sa fiti impreuna. Cum iti asterni asa dormi. Daca tu crezi ca iti doresti cu adevarat sa fii mereu langa el, nu renunta. Oricum ai de parcurs un drum lung. Ai grija sa nu te plictisesti pe drum si sa renunti. Inarmeaza-te cu mult curaj, pentru ca iti va trebui. Vor urma adevarate scene, certuri cu parintii, si trebuie sa stii sa te descurci. Vorbesc din experienta si crede-ma ca am avut niste certuri cu parintii.... :cry: si am si in continuare dar nu ma intereseaza. Stiu ca parintii ne vor binele, dar trebuie totusi sa alegem noi, sa ne facem viata noastra. Doar n-or sa stea parintii cu iubitul tau.Eu iti doresc mult succes. :doh:

 

continui!pe mine dorinta parintilor de a fi cu altcineva ca el nu e bun m-a inrait si am continuat!insa el nu a mai suportat.....trebuie sa cadeti de comun acord...luptati impreuna sau o lasati balta!bafta!

 

 

Ai mare dreptate. Atunci cand cineva iti spune nu face aia :huh: ,nu face aia si te tot bate la cap, devii ambitios si faci tot ca tine. Asa se intampla si in cazul meu. M-am hotarat sa fac ceva si oricat mi-ar spune parintii " trebuie sa faci cum iti spunem noi" ma ambitionez mai tare. Cel mai bine ar fi ca ei sa ne lase in pace si sa nu ne mai bata atata la cap.Mai mult te ametesc. Ca daca esti destept pana la urma iti dai seama ce e bine si ce nu. :huh:

 

de ce nu ne dai totrusi mai multe detalii despre voi: varsta, de cat timp sunteti impreuna,de ce nu il plac parintii tai,unde l-ai cunoscut etc..... ca sa putem sa iti daum un sfat,tre sa cunoastem si noi detaliile astea,nu ? :rock:

 

parerea mea. :P

 

 

Ai dreptate.Vrea sa o ajutam dar nu ne da toate detaliile. Eu i-am dat un sfat mai sus. Daca ne va da mai multe detalii, sigur se va gasi cineva care se afla in situatia ei, si ii va da un sfat care o va ajuta. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am avut niciodata astfel de probleme poate si din cauza ca am o relatie speciala cu ai mei si intotdeauna ne-am inteles extraordinar ...

varsta e foarte importanta cand sunt problemele astea pentru ca rostul parintilor nu e chiar inutil si la varste mici copiii nu inteleg anumite lucruri si sunt tentati sa se arunce cu capu inaite ca berbecii fara sa tina seama de consecinte. cel mai bun remediu in aceste situatii este discutia sincera si libera cu toate personajele prezente :cry:

si totusi dragoste trebuie sa invinga pentru ca altfel nu se poate! asa ca mult curaj si dati drumul comunicarii :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu am avut niciodata astfel de probleme poate si din cauza ca am o relatie speciala cu ai mei si intotdeauna ne-am inteles extraordinar ...

varsta e foarte importanta cand sunt problemele astea pentru ca rostul parintilor nu e chiar inutil si la varste mici copiii nu inteleg anumite lucruri si sunt tentati sa se arunce cu capu inaite ca berbecii fara sa tina seama de consecinte. cel mai bun remediu in aceste situatii este discutia sincera si libera cu toate personajele prezente :huh:

si totusi dragoste trebuie sa invinga pentru ca altfel nu se poate! asa ca mult curaj si dati drumul comunicarii :doh:

 

 

Dar daca parintii nu au vorbit cu tine de mic, tii totul in tine, si dupa mult timp se gandesc si ei ca nu au vorbit totusi cu tine si e prea tarziu. Pentru ca tu deja ai " o lume a ta" si ai invatat sa te descurci singur.

Ai dreptate " dai drumu comunicarii". Asteptam alte detalii de la prietena noastra acre are nevoie de sfaturi :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca va iubiti cu adevarat va trebui sa luptati din greu pentru dragostea voastra. Parintii vor trebui sa inteleaga ca VOI va traiti viata, EI si-au trait-o pe a lor! Dar asta nu se face cu tipete si urlete, va trebui sa demonstrati ca va iubiti, si ca va intelegeti si sunteti jumatatea celuilalt. Parintii va vor bine (adica binele vazut de ei) ceea ce nu e mereu un bine, dar cu timpul se vor obisnui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu am avut niciodata astfel de probleme poate si din cauza ca am o relatie speciala cu ai mei si intotdeauna ne-am inteles extraordinar ...

varsta e foarte importanta cand sunt problemele astea pentru ca rostul parintilor nu e chiar inutil si la varste mici copiii nu inteleg anumite lucruri si sunt tentati sa se arunce cu capu inaite ca berbecii fara sa tina seama de consecinte. cel mai bun remediu in aceste situatii este discutia sincera si libera cu toate personajele prezente :cry:

si totusi dragoste trebuie sa invinga pentru ca altfel nu se poate! asa ca mult curaj si dati drumul comunicarii :doh:

 

Buna!

si eu sunt in situatia in care nu prea vb cu ai mei,despre problemele mele si despre ceea ce am pe suflet.....

si crede-ma ca nu e chiar asa de usor sa iti deschizi sulteul in fatza lor,dupa ce ani de zile m-am ascuns de ei,pt ca nu erau de acord cu unele personae si locuri pe care le frecventam. :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care e mai bogat fata de mine....da mi-e frika sa ma kunoasca pe mine in ntotalitatea...adika situatia lui materiala nu se compara ku a mea..mi-e frika sa ii prezint parintii mei k na...mi-e rusine fata de ai lui kum arata si kum sunt imbracatii chestii de astea...styuu k dak el ma iubeste ma va accepta asa kum sunt ...si nu e gen de baiat care sa aratae ca are banii e simplu....da na...orikum parintii lui ma plak da pur si simplu mi-e frika sa ii prezint pe ai mei .....si ns kum ar reactiona ai mei...adika sa nu se simta prost ....mi-e frika sa nu cumva sa reactioneze aiurea mama nu zice nimik pe cand tata nu prea ii convine....eu il iubesc ff mult si petrecm tympul non stop........mc pt cei ce au incercat s ama ajute

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum sa'ti fie rusine cu ai tai? :lol2: pai prietenul ala al tau ori te accepta asa cum esti...ori deloc

 

PS nu mai scrie te rog cu k, sh, tz ca abia am descifrat ce ai scris

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti fie rusine cu parintii tai? Astia sunt sunt, cu astia defilam!!! Fa-i cunostiinta cu parintii tai cat mai curand, daca lipsa banilor il vor face sa dea inapoi inseamna ca nu te iubeste si nu prea merita efortul de a investi sentimente in ceva ce e mort de la inceput. Sa ne povestesti cum a decurs intalnirea.

Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×