Sari la conținut
Forum Roportal
Alethia

Daca ar apare un supererou ca Superman

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai sa mai propun inca un subiect de discutie. Stiu ca e imposibil dar tot suntem la "teoria chibritului" si aceasta presupune si astfel de subiecte mai imposibile.

Stim cu totii ca in Romania rata infractionalitatii e destul de mare. Daca printr-o intamplare ar aparea un supererou ca Superman oare cu cat s-ar reduce rata infractionalitatii?

Hai imaginatia la treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu deja ma simt mai bine cind vad citi politisti comunitari patruleaza prin oras. la mine sint multi. si singurul lor atu e ca intimideaza. superman? n-are el treaba cu romanica noastra. ar apara el alt stat! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine in Braila sunt doar 2 echpe de cate 2 politisti comunitari una in P-ta Mare si a doua in Lacul Sarat. Si nu numai ca sunt insuficienti dar isi fac datoria doar in Weekend. Nu mai patruleaza nimeni pe bulevarde si in cartiere de vreo 10 ani. baietii de cartier fac ce vreau si cat vreau mai ales "deranjarea linistii publice de la 20.00 pana la ora 2.00. Aceasta e distractia lor. Am citit ca a fost o razie in Obor si cica vor mai fi. Dar realitatea spune altceva. La noi in Braila s-a ajuns ca blatistii sa bata controlorii si agentii de paza care ii insotesc.

Cartierele unde baietii de cartier isi fac de cap sunt: Vidin, Brailita, Obor si Viziru.

In afara de aceste cartiere mai niste stradute populate 100% de rromi. Acestea sunt: Str Plevnei si Str Apollo. Si aici baietii de cartier isi fac de cap.

Plus ca in fiecare zi hotii de buzunare fac bani buni mai ales in week-end. Nu exista zi in care sa nu citesc in ziarele Obiectiv si Monitorul de cate cel putin o bataie sau doua in fiecare zi, cel putin 3-5 pietoni si biciclisti accidentati, cel putin 2 accidente de masini, cel putin 1-2 incendii cauzate fie de tigari aruncate la intamplare, fie de scurtcircuite de la instalatii electrice improvizate.

Dar am citit prin ziare si am auzit si de la Tv ca in Bucuresti sunt foarte multi hoti. Dar din cate imi dau seama rata infractionalitatii in Romania e destul de mare si in continua ascendenta.

Aseara am auzit la stiri ce sa intamplat la o terasa din Tg Mures. Un barbat a fost impuscat in timp ce statea la masa la terasa.

Consider ca pana in 2020 daca nimeni nu face ceva ma refer la politisti mai buni si mai multi nu o sa mai avem cum iesi din case fara sa intalnesti cel putin un hot de buzunare.

Si acum sa ne intoarcem la ce spunea heidy 2006.

Daca ar aparea un supererou rata infractionalitatii sar reduce cu 30-40%. deci ca sa se elimine infractionalitatea ar trebui cam vreo 3-4 supereroi care sa-si imparta teritoriile.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru 'mnezeu, normal ca hotii prolifereaza daca nu-i bate nimeni! :( Ia sa se adune pe fiecare strada 2-3-4 barbati care sa vegheze, si pe aia care is stiuti de hoti (unii is cunoscuti, recidivisti), sa-i cotonogeasca. Stiti ce s-ar calma spiritele? Da' e mai kewl asa, sa stam sa asteptam un super-erou sa curete Romanica de gunoaie. Nu cred ca ar reduce rata cu nimic. Ar aparea alti infractori in locul celor pedepsiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa mai propun inca un subiect de discutie. Stiu ca e imposibil dar tot suntem la "teoria chibritului" si aceasta presupune si astfel de subiecte mai imposibile.

Stim cu totii ca in Romania rata infractionalitatii e destul de mare. Daca printr-o intamplare ar aparea un supererou ca Superman oare cu cat s-ar reduce rata infractionalitatii?

Hai imaginatia la treaba.

 

De fapt, tu esti Superman dar iti ascunzi identitatea dupa acest nick :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D

eh...cred si eu,ca...Superman nu ar face fata!! :lol2:

noroc ca si la noi sunt destule patrule,in fiecare cartier...si in fiecare noapte si ..zi!! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit in ziarul Ziua de marti 15 august ce mai fac hotii.

S-au pus sa stea la panda pe sosele si cum opreste un sofer de tir ca sa doarma ii da cu spray paralizant in cabina apoi se pun linistiti pe furat.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

demnitarii nostri l-ar bate prietenos cu palma pe umar si i-ar zice: mergi si te odihneste, la noi situatia e sub control!... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ar lua si el bataie intr-un bar, asa cum a patit Jean Claude van Damme. In Romania sunt infractori mai periculosi si decat un fragment de pe planeta Krypton. Cu siguranta Superman ar fi luat la misto de catre cocalarii nostri ca de ce poarta chilotii peste pantaloni.

 

Probabil ar trebui sa deschid un topic in legatura cu o eventuala existenta a planetei Krypton in Univers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×