Sari la conținut
Forum Roportal
bogdan

Filme pe care vi le recomand

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

la-am vazut si eu dar nu e cine stie ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand S1m0ne. E mai vechi filmul, din 2002, dar eu sunt nou in forum. Merita (cel putin dupa parerea mea). Subiectul desi cam SF se poate adapta cu usurinta la realitate. O satira ce da de gandit.

Si pentru ca am vazut ca asa se obisnuieste, mai multe detalii la: http://us.imdb.com/title/tt0258153/

Referitor la "Cubul", indiferent de parte, are aspecte interesante, iar pe de alta parte mi se pare prea "ingradita" actiunea. Traim intr-o lume a lui 0 si 1(ma rog, matematica la ei in film), dar parca nici chiar asa.

Alte recomandari personale si fara o ordine anume:

1. Subscriu la "The Gladiator"

2. Subscriu la "Lord of the Rings"

3. The Transporter http://us.imdb.com/title/tt0293662/ . Am vazut ca va fi si o continuare.

4. Taxi (au fost si pe la televizor acum ceva vreme).

5. The Italian Job.

Si bineinteles, absolut niciodata, nu spuneti "NU" desenelor animate: Ice Age, sreca 1 si 2, Final Fantasy, Atlantis - the lost empire si cam atat imi vine acum in minte.

Altceva mai nou ce recomandati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cca si bine ai venit.

 

Si mi mi-a placut atat S1m0ne cat si restul filmelor pe care le-ai amintit (mai putin Cubul care m-a cam plictisit).

Alte filme:

- Freacay Friday (o super comedie);

- Cheaper by the Dozen (o comedie destul de buna);

- Cypher (un SF interesant);

- Matchsticca Men (film cu final neasteptat);

- The Score (mai vechi 2001, dar Robert De Niro si Edward Norton au o prestatie excelenta);

E interesant cum unele filme te fac sa fi de partea unor hoti.

Ma mai gandesc si va spun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut "cubul 2" si mi sa-a parut cea mai mare tampenie! :-x Dar mi-a placut Scary movie 1 si 2,curand o sa vad si 3.Iar doua film horror care mi-au placut sunt "13 fantome"(se da pe hbo pe 16 septembrie pe la 22)si un film facut in mexic,dar este o idee foarte buna cu o fantoma pe nume santi,un copil dintr-un orfelinat...dar nu-mi amintesc numele :) sorry!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va recomand sa vizionati "The 6 th Day" sunt convinsa ca o sa va placa. Eu tocmai la-am vazut. Nu imi place Arnold sa. insa acest film m-a impresionat. :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×