Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ploua infernal canta Paula Selling printre umbrele, la Cluj.

Si cand colo...chiar asa.

O ploaie monotona, imbecila.

Ploua de trei ore in Cluj.

Ma da` nu se mai opreste ?!

Le-a zis cineva clujenilor ca nu-i cazu` chiar astazi sa ploo in halu` asta ?

Iese Paula.

Intra oamenii lu` Beyonce.

Masoara apa. (de pe scena)

Tratative.

Vin altii cu prosoape.

Stergem. (adica ei, adica negrii)

Ies.

Asteptare, asteptare.

20 de minutele.

Parfum.

Si asa suntem fleasca.

Si intra.

Fara bum bum,lumini ,figuri.

Sclipeste.

Straluceste.

Chiar are o rochie din lame. Argintie.

Sta dreapta, ireal de frumoasa in mijlocu` scenei.

Rusinata, ploaia se retrage.

Nevasta-mea se semiintoarce spre mine si discret, cu degetu` de fuckyou (al ei) imi inchide la loc mandibula numita si falca, prin partile locului.

In rest, poze oameni, ca-s rupt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e o artista resunoscuta pe plan mondial dar pe mine personal nu ma prea impresioneaza.Este,asa cum sunt si la noi atatea,o imagine creata.In sine ca artista nu e extraordinara,fata de o Patricia Kaas,Giana Naninni,Lauryn Hill(fosta Fugees),Taria Turnen(fosta Nightwish),artiste cu mult mai multa forta.Am uitat de oa alta mare voce.Tony Braxton.Si mai sunt atatea care o depasesc de la distanta pe Beyonce.Beyonce e doar un produs comercial asa cum e Dero sau Bonux sau......Nu e o artista in adevaratul sens al cuvantului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma lasa rece Beyonce.Ca artista e 0.

Hm. Lasa nota aia pentru altii care sunt chiar 0.

Are ceva talent, nu fi absurd.

 

In rest, acelasi cliseu: vine cu cateva ore inainte, fuge de presa, face cu mana fanilor, concerteaza publicului infometat dupa care urmeaza linguselile si declaratiile despre bunavointa, politetea, ospitalitatea romanilor, fuge imediat, dar imediat dupa concert, evident cu parere de rau ca trebuie sa plece si cu speranta (sanchi) ca o sa mai revina si o sa stea mai mult. Si acum spectacolul: reporterii transmit in prime-time de pe covorasul rosu pe care a calcat Beyonce, filmeaza camera in care a stat Beyonce, farfuria din care Beyonce a invizibilizat sushi-ul, camerista care i-a facut turnuletele din perna cantaretei Beyonce si evident, interviul cu seful de sala al hotelului cu intrebarile aferente: cum e Beyonce ca om? e simandicoasa? ce pretentii si gusturi a avut? etc .

 

HUO!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dincolo de presa si de discutiile legate de talentul tipei, sunt sigur c-a fost o demonstratie (din nou!) legata de modul cum se sonorizeaza un concert cu pretentii.

 

sidenote : fix cu un poster inalt cat Casa Studentilor, pus pe toata cladirea, si-au gasit sa-i faca reclama? asta-i .. cultura moderna? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa, ca mi-am amintit vazand un clip cu Lenny Kravitz aici.

Tipa de la solo chitara, din trupa lui Beyonce....seamana ca doo picaturi de apa cu Lenny :cheer:

Aceeasi coafura, ochelari etc.

Practic toata orchestra era feminina, vreau sa va spun ca toate aveau tunsoare (coafura?) asta.

Trei (!) baterii.

Sincer cred ca fetele e urbi et orbi gay.

Altceva.

Am avut unele dubii cu privire la prestatia 100% lui Beyonce.

Adica mi-am zis, vine fata mai se ajuta de-un cd, ceva...Nicio problema;avem trupa de dans in care mi-am pus mari sperante ca va intregii show-u`.

Pe dracu. Atat trupa de baieti cat si cea de fete au fost slabuti, mediocri.

Era apa pe scena?! Nu stiu. Ideea e ca dansatorii, au fost slabuti.

In schimb Beyonce nu numai ca a cantat 100% live, da` a cantat cat a putut de bine.

A dat tot din ea. Nu s-a menajat, n-a facut rabat de la nimic.

Nu cred ca a cantat trei melodii in aceeasi rochie. A dansat cot la cot cu fetele-baietii cand a fost sezonu`:doh:

Nu-i Madonna. E umpic soada cand danseaza. Dar chiar si atunci e dulcica.

Dar voce are, si stie ce poate face cu ea si va spun, practic face cam ce vrea cu ea.

A fost fara doar si poate show-ul ei.

Orchestra de fete din spate e mult mult sub nivelu` ei.

As sugera pe asta cale familiei, care am inteles ca tine caietu` cu incomu` si outcomu`, sa nu mai fie scartari si sa plateasca o trupa de treaba lui D-zeu.

Atat instrumentisti cat si dansatori.

Nu va spun despre Paula nimic aici, decat ca mi-a placut.

Si ea si trupa cu care canta. Nota 10.

 

dincolo de presa si de discutiile legate de talentul tipei, sunt sigur c-a fost o demonstratie (din nou!) legata de modul cum se sonorizeaza un concert cu pretentii.sidenote : fix cu un poster inalt cat Casa Studentilor, pus pe toata cladirea, si-au gasit sa-i faca reclama? asta-i .. cultura moderna? :flowers:

 

Nu batrane. Sonoru` a fost brici.

Dilema mea e legata de orchestratie. N-as putea sa bag mana-n foc ca fetele alea au cantat live la instrumente.

Editat de arana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit pan` presa ca ziaristii clujeni au fost opariti vezi-doamne ca, stafful vedetei s-a purtat urat cu ei, si ca la un moment dat nici n-au avut acces la una din conferintele de presa.

Binenteles , si asta remarca si ei, dupa ce partea romana nu si-a onorat unele conditii din protocol.

Acuma, cum sa mearga ei pe fir ?! Sa vada ce si de ce au fost probleme.

In definitiv Beyonce sau oricare ar fi, pleaca.

Ai nostrii(organizatorii) raman. Tot ei se vor ocupa si de suse gen "Zilele orasului". Unde nu intreaba nimeni nimic, totu` merge pe roate, si "noi" mancam grisine si bem pepsic pe gratis.

NU VREAU sa-mi amintesc de "organizarea" de la Rolling Stones.

Dar nici nu am auzit ca de exemplu OPC sau Sanepidu`sa fi tras niste amenzi asa cum trage in alte parti mai mult sau mai putin exemplar, mai mult sau mai putin inspirat.

Stiu doar ca noua la Bucuresti ni s-a terminat apa la un moment dat, iar la Budapesta erau automate(FREE!!) de apa si pungi de gheata. Tot gratis.

Ca sa nu mai vorbim de afluire-defluire.

Am fi de-a dreptu` mofturosi si absurzi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×