Jump to content
Forum Roportal
simplu

Romani in lume!

Rate this topic

Recommended Posts

O romanca din Sudan o concureaza pe Barbara Cartland

Nu stie ce anume a impins-o sa scrie. Ea este inginer de formatie. Dar Domnica Seif Elyazal a devenit scriitoare pentru ca, spune ea, a simtit nevoia sa se exteriorizeze. Si a scris o poveste de dragoste inspirata din viata ei si a altor catorva romance care au parasit Romania pentru a-si urma sotii in Sudan.

Prima parte a romanului Domnicai Seif Elyazal, "Love and Dispair", este deja in librarii si online. Una dintre cele mai mari edituri din Statele Unite a publicat-o. A doua parte a romanului va iesi si ea in curand din tipar. Iar scriitoarea deja lucreaza la o alta carte. "Am inceput sa scriu si nu am putut sa ma opresc pana nu am terminat. Mi-a luat aproape patru ani de cand am inceput-o si pana a vazut lumina tiparului, in SUA, statul Indiana", povesteste romanca. Cartea este inregistrata la Biblioteca Congresului American.

Bravo lor!

Viața lui Jean-Bédel Bokassa, președintele canibal care s-a împrietenit cu Ceaușescu. Ce i-a oferit dictatorului în schimbul unei românce?

libertatea,ro

Scandal in America, dupa ce s-a aflat ca Maria Ciobanu incaseaza pensie de 700 de dolari, desi n-a lucrat nicio zi in SUA!

Romanii de peste Ocean sunt revoltati:  :hunter:  "Noi muncim de ne sar capacele"   :haha:

http://www.wowbiz.ro/scandal-in-america-dupa-ce-s-a-aflat-ca-maria-ciobanu-incaseaza-pensie-de-700-de-dolari-desi-n-a-lucrat-nicio-zi-in-sua-romanii-de-peste-ocean-sunt-revoltati-noi-muncim-de-ne-sar-capacele-16320030

Nu toata America este in revolta ... doar niste romani care nu cunosc legile cetatenilor la a 3-a varsta.

Un suflet cu două roți. Povestea unui român care a străbătut America de Sud pe motocicletă

https://evz.ro/un-suflet-cu-doua-roti-povestea-unui-roman-care-a-strabatut-america-de-sud-pe-motocicleta.html

Multi au străbătut pe jos distantele de nevoie sa ajunga in America de Nord undeva sau in Canada, el de placere.