Jump to content
Forum Roportal
simplu

Romani in lume!

Rate this topic

Recommended Posts

"Marina, o vloggeriță stabilită în Statele Unite ale Americii, a dezvăluit cât a costat-o nașterea naturală a celui de-al doilea copil în California.
Citeşte întreaga ştire: Cât costă o naștere naturală în Statele Unite ale Americii???   Peste două săptămâni am primit factura, 36.455 de dolari. Aveam asigurare, deci am dat doar 2.200 de dolari, dar totuși… 36 de mii de dolari pentru o naștere naturală și o noapte în spital”, a încheiat.

*N-a scris unde l-a nascut primul copil, precis in Romania, insa de unde sa stie ea ca pe ea o intereseaza doar portiunea de care este responsabila.  Se poate achita si in rate de 5 dolari lunar!!!   Un spital nu se intretine doar din plata ei.    Pentru ca asigurarile platesc enorm de putin spitalelor, se foloseste aceasta metoda la care doar fostii comunisti se mira ca nu vor sa dea atentie niciodata cand li se explica ceva.    Si Asigurarile sint de sute de feluri, daca se alege si cea mai ieftina, nu se ajunge departe!!!   Mai recomanda zborul catre EUropa, insa o graviada nu mai stiu de la cate saptamani in sus nu mai este primita dar nici in Vest-ul europei nu este gratuit nimic in spital.

Ea nu stie ca in State nu exista un pret unitar la absolut NIMIC, depinde de Statul Respectiv si de localitatea plus zona in care locuieste si mai depinde de multe altele, dar deloc nu este egal un Stat cu altuul.   In Oklahoma totul este gratuit pentru bastinasi si familiile lor, chiar daca sint in casatorii mixte, ceea ce in California nu exista, in Arizona partial doar.    Nu toata lumea plateste asa de mult la nastere, eu cu Asigurarile mele n-am nimic de plata nimic nici la operatie de Cancer sau de Inima.  NIMENI nu doreste sa stea in spital aici precum acolo, foarte greu se interneaza, nu doar ca sa nu pierzi tramvaiul dimineata devreme ca n-ai reusit sa te scoli devreme.   Nu stai acolo nici ca sa te cureti de alea din burta, nu platesc asigurarile asa ceva, il faci acasa in timpul tau si multe pregatiri inaine de operatii.

A mai trimis un destept nu demult o copie pe care scrie "asta nu este o factura" doar insirarea cheltuielilor cu spitalizare trimis pentru Asigurari!!! 

Precis are asigurare "OBAMA Care" ... fiind romanca a votat democRAT.   

https://www.unica.ro/stiri-pe-scurt/cost-nastere-naturala-statele-unite-435472

https://www.infoactual.ro/panica-in-germania-localnicii-din-feldmark-vor-sa-scape-de-vecinii-romani-de-gunoaiele-gandacii-si-sobolanii-lor.html

Clădirile rezidențiale locuite de români creează neliniște cetățenilor germani din pricina zgomotului, mizeriei și cerșitului. Locuitorii susțin că nu există niciun sprijin real pentru rezolvarea problemei.   

Localnicii cartierului Feldmark, situat în Gelsenkirchen, Renania de Nord-Westfalia, Germania, se plâng de mizeria, gunoaiele, șobolanii și zgomotul din ultima vreme, probleme cauzate de noii locuitori români, din două clădiri rezidențiale.

Tarek Kaya, unul dintre locuitorii germani din acest cartier, a fost întotdeauna fericit de împrejurimile și condițiile din Feldmark, aproape de casa lui aflându-se o rezervație naturală. Diversitatea culturală a germanilor și a persoanelor de origine turcă, poloneză și libaneză a funcționat fără probleme, lucru care s-a schimbat odată cu mutarea noilor vecini.