Sari la conținut
Forum Roportal
dinky

lamuriti-ma si pe mine va rog!

Postări Recomandate

lamuriti-ma va rog......

Prietena mea zice ca nu-i vine ciclu regulat si ca de aceea nu poate ramane insarcinata.... E adevarat?

Fara nici o metoda de contraceptie e 100% sigur ca nu poate ramane insarcinata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce inseamna neregulat????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
zice ca nu stie niciodata cand tre` sa-i vina ciclul......si de asta nu are ovulatie

Eu cred că ar fi nevoie şi de alte argumente, eventual formulate de un ginecolog, care s-o fi asigurat că nu poate răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lamuriti-ma va rog......

Prietena mea zice ca nu-i vine ciclu regulat si ca de aceea nu poate ramane insarcinata.... E adevarat?

Fara nici o metoda de contraceptie e 100% sigur ca nu poate ramane insarcinata?

 

 

daca prietena ta vrea sa ramana insarcinata si nu stie cand e fertila se poate duce la farmacie si sa-si cumpere test de fertilitate..am auzit ca a aparut acum un fel de ruj,unde pune saliva pe lentila rujului si afla daca in ziua aceea este fertila sau nu..daca prietena ta are un ciclu neregulat s-ar putea sa aiba anexita,sa fie racita la plamani..eu prin cliclu neregulat inteleg ca trebuie sa-i vina din 2 in 2 saptamani..ar fi bine sa o vada un medic si daca este sa-i dea tratament

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fara nici o metoda de contraceptie e 100% sigur ca nu poate ramane insarcinata?
in zilele noastre, femeile care isi doresc copii si nu pot avea sunt numeroase, poate mai multe decat cele care vor sa evite o sarcina

nu este suficient sa eviti orice fel de metoda contraceptiva pentru a ramane insarcinata

am o prietena pentru care a fost necesar sa renunte la serviciu - stressul este cea mai buna metoda contraceptiva actuala

cunosc o familie de francezi care au adoptat doi copii (o fetita din Romania si un baietel din Vietnam) si abia cand voiau sa mai infieze un baietel din Maroc ea a ramas insarcianta, la varsta la care lipsa menstruatiei a luat-o ca pe semn de menopauza, dupa ce ani de zile, inainte de a-i infia pe cei doi, au umblat prin medici (francezi) dorind sa aiba copii

 

si mai ganditi-va ca mare parte din procentele care arata cat de buna este o metoda contraceptiva sau alta, de fapt nu ar arata altfel nici in lipsa metodei contraceptive respective

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca iti vine menstruatia neregulata nu inseamna ca iti vine din 2 in 2 sapt dupa cum a sp cineva... inseamna ca nu se respecta cele 27 de zile(parca atatea zile erau... ma rog.. in orice caz in jur), ci poate sa-ti vina chiar la un interval de 10 zile sau 36(aceste 2 valori nu conteaza, am vrut sa dau exemplu doar, ca sa intelegeti)... cat despre intrebarea "poate sa ramana insarcinata daca nu are ciclul regulat?"... raspunsul este da, daca nu are vreo deficienta medicala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×