Sari la conținut
Forum Roportal
usernoname

Sex cu probleme

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multumesc mult pentru sfaturile pe care le-ati dat pana acum... m-ati linistit in oarecare masura.... acum mai ramane sa o linistesc si eu pe ea.

 

Ar mai fi o problema mica.... la penetrare de fiecare data, o doare. Folosesc tone de lubrefianti pentru asta, dar nu cred ca este solutia evitarii problemei.

 

Intrebare:

Ce se intampla(de ce o doare)?

Ce ar trebui sa fac ca sa nu o mai doara?

 

Sfatul meu este sa va relaxati... invatati sa va explorati senzualitatea mai intai si apoi treceti la sexualitate...

Problema voastra in momentul de fata e ca va grabiti.

Luati-o mai incet...

Orgasmul o sa vina si el... cu timpul... cand nu o sa-l mai fugariti... o sa vina de la sine.

Durearea o sa treaca si ea cu timpul...

 

Nu va mai asteptati sa va maturizati complet peste noapte... toate lucrurile bune iau timp pentru a se matura... :flowers:

 

Cauta pe net cartea doctoritei Barbara Keesling "How to make love all night" si studiati-o impreuna... mai ales capitolul 6 "Learning to Touch, Learning to Feel" apoi lasati timpul sa-si faca smecheria lui... si lucrurile o sa fie ok inainte sa va dati seama.

Editat de Cavaleru' Jedi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa tina un analgezic intre genunchi . :flowers:

 

 

tu faci miso de mine? cum poti sa ti un analgezic intre genunchi cand faceti dragoste in misionarul?

 

hmm sincer nu am nevoie de sfaturi la baza... daca nu poti sa imi dai un sfat bun pls nu posta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu faci miso de mine? cum poti sa ti un analgezic intre genunchi cand faceti dragoste in misionarul?

Neica.... se pare ca ai nevoie si de un transplant de umor... nu mai fi chiar atat de serios.... :flowers:

Lilishor a facut referinta la un banc vechi (Aspirina folosita ca metoda contraceptiva)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc mult pentru sfaturile pe care le-ati dat pana acum... m-ati linistit in oarecare masura.... acum mai ramane sa o linistesc si eu pe ea.

 

Ar mai fi o problema mica.... la penetrare de fiecare data, o doare. Folosesc tone de lubrefianti pentru asta, dar nu cred ca este solutia evitarii problemei.

 

Intrebare:

Ce se intampla(de ce o doare)?

Ce ar trebui sa fac ca sa nu o mai doara?

de ce folosesti tone de lubrifianti? Nu reusesti sa o faci sa se ude pe cale naturala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce folosesti tone de lubrifianti? Nu reusesti sa o faci sa se ude pe cale naturala?

 

se uda pe cale naturala si inca mult, dar problema este ca o doare la penetrare, lubrefiantul nu este folosit doar pentru a nu o mai durea, dar ci si pentru placere... crede-ma ca acele tone de lubrefiant nu sunt deloc ieftine... le folosesc ca sa nu o doara la penetrare; pentru mine este mai mult decat suficient cat se uda.

Ea oricum doar cand o doare f tare ii curge cate o lacrima, dar simt ca o doare de fiecare data cand intru in ea la inceputul partidei, dupa nu o mai doare asa de tare.....

 

am impresia ca ti-am raspuns la intrebare.....

 

pt Cavaleru' Jedi:

Am scos de pe net cartea care mi-ai recomandat-o, multumesc, este in engleza, dar nu e nici o problema.

Cat despre transplantul de umor, crede-ma ca nu am nevoie, dar in situatia in care ma aflu nu este cazul... nu am postat ca sa fac o gluma ci pt ca am nevoie de ajutor, si de o farama din experienta voastra.... daca vroiam sa ma distrez si sa rad, postam pe "of topic". Ma intelegi nu?

 

 

pt Dunedainul:

Prietene, daca nu am experienta sexuala nu inseamna ca sunt copil... mai mult decat atat, a face misto de cineva care nu e pe domeniu si dupa a , eticheta mi se pare o chestie cat se poate de infantila.... trage tu concluziile.

 

pt Lily Anne:

sincer, scuze daca nu m-am prins de gluma ta....

Tu cand te-a durut prima oara asa de tare incat iti dadau lacrimile ce ai facut?(ai apelat la analgezic?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai ...ia mergi cu ea la doctor.Ori chiar o doare ..ori nu vrea cu tine si o fi vb de altceva .

 

Dar zi varsta voastra .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stati bre nu mai vorbiti tampenii pe mine si acum ma mai doare cateodata cand intra prima oara daca fac o pauza mai lunga.... nu o sa o mai doara...dupa un timp cu tine... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic orgazmul se incepe dupa 10 min! Incearca si tu ca partida sa dureze mai mult, doar sint multe metode, incearca sa te gindeshti la altceva in timpul partidei! Cred ca ar trebui sa o exciti mai tare! Cit timp dureaza la voi "preludiu" (sau cum naiba se numeste)? Sex-ul oral nu cred sa o excite tare! Incearca si tu metode diferite, poti sa o exciti prin privire, actioneaza asupra locurilor sensibile, sarutai fata ca un nebun ( e eficient pentru ambii), urechile :flowers: , corpu, macar o ora oferiti la toata asta! Poate ar trebui sa incercati alta pozitit! Ce pozitie folositi? In dimensiune nu cred sa fie problema, teoretic si 10cm ajunge pentru orgazm!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×