Sari la conținut
Forum Roportal
simplu

Cum credeti ca va evolua conflictul din orientul mijlociu?

Postări Recomandate

Yasser Arafat a intrat in moarte clinica

 

Joi dupa-amiaza, la ora locala 17,30, surse spitalicesti de la clinica din Percy au anuntat ca liderul palestinian Yasser Arafat a intrat in moarte clinica. Stirea, difuzata imediat de canalul doi al televiziunii israeliene, a fost initial dezmintita de oficialii palestinieni. Apoi, purtatorul de cuvant al spitalului din Percy a declarat, la randul lui, ca Arafat nu este mort, doar ca "starea sa clinica a devenit mai complexa". Intrat in coma de noaptea trecuta, Arafat este mentinut in viata, se pare, cu ajutorul aparatelor, oficialii palestinieni temandu-se de efectul pe care la-ar putea avea in Cisiordania si Gaza anuntul mortii "Raisului".

(sursa: avdevarul)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rau,rau.

Eu unul sunt curios ce se va intampla ,israelienii deja sunt pregatiti de ce e mai rau.Cine va pune sare pe rana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Trebuie sa scapam de liderul palestinian Yasser Arafat", a declarat presedintele american George W. Bus, informeaza cotidianul "Yediot Aharanot".

 

Stirea a aparut in 22 decembrie 2003 in Gardianul

 

Or avea americanii ceva legatura cu ce sa-a intamplat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, chiar asta se intreaba multi. Or avea sau nu o legatura. Ca prea pare dubios ca o persoana la varsta pe care o are Y.A sa se imbolnaveasca asa subit de o "boala rara a sangelui"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stirile privind starea de sanatate a liderului palestinian se bat cap in cap... desi la inceput sa-a zvonit ca Y.A e tinut in viata doar cu ajutorul aparatelor, medicii care-la ingrijesc au afirmat ca starea lui e stabila... cel putin, mai stabila decat ieri... cu toate acestea se pare ca moartea lui a devenit doar o chestiune de ore sau, cel mult, de zile...

Dupa cum a evoluat situatia in aceste zile, dupa moartea lui Y.A se anunta nori negri in Orientul Mijlociu.... :) :) ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer?! La cum se bucurau evreii ca moare Arafat, cred ca situatia nu va fi deloc roza... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu totusi nu cred ca nu se stia ca Y.A. este bolnav (mai ales daca suferea de leucemie sau SIDA).

Presupun deci ca sa-au facut si planuri pentru ce va fi cand el nu va mai trai. Cel putin eu asa sper.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Presupun deci ca sa-au facut si planuri pentru ce va fi cand el nu va mai trai. Cel putin eu asa sper.

 

Cred si eu ca au planuri, dar stirea mortii va avea un impact negativ asupra maselor, si toti stiu asta... incat cred ca sunt destul de speriati. pentru multi liderul era un simbol.

Pe de alta parte daca moare singurul semnatar(ramas in viata) al tratatului de pace .. (atat de contestatat de ambele parti.!!) cine stie...!!??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×