Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Articole despre publicitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Istoria Coca Cola

Nasterea si evolutia unui simbol: Coca Cola (din 1886 pana in prezent).

 

Nicae – Placerea jocului

Nicae a impresionat intotdeauna prin modul de comunicare al brand-ului, fie ca a fost vorba de productiile publicitare in sine sau doar de ideile creative ce stateau la baza acestora.

 

Budweiser – cum sa faci istorie in advertising

Fara indoiala isteria care a cuprins Statele Unite si apoi lumea intreaga in legatura cu de acum celebrul "wussup" a intrecut pana si asteptarile agentiei de publicitate ce a creat campania.

 

The Joy of Pepsi

Pepsi a facut istorie cu reclamele sale. Asa ca ne-am gandit sa facem si noi o istorie a reclamelor Pepsi.

 

Cainii si publicitatea

Publicitatea a iubit cainii si copiii. In definitiv, nimic nu poate fi mai convingator decat inocenta. In acest articol, am selectat cateva dintre cele mai memorabile clipuri publicitare cu caini in diferite roluri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai adaugat 2:

 

Bazarul Erotic I

Aparuta ca rezolvare pentru efectul imediat al publicitatii - vinzarea, exploatarea sexualitatii isi gaseste argumente solide in natura umana.

 

Bazarul Erotic II

Conexiunea sexuala intre produs si cumparator este mai usor de stabilit si functioneaza mai lesne in cazul barbatilor, pentru ca ei au criterii minime in declansarea dorintei carnale.

 

Chiar nici o opinie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×