Sari la conținut
Forum Roportal
qusay

Prejudecati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am citi printre randuri despre prejudecati......am un prieten care e mai bogat fata de mine....da mi-e frika sa ma kunoasca pe mine in ntotalitatea...adika situatia lui materiala nu se compara ku a mea..mi-e frika sa ii prezint parintii mei k na...mi-e rusine fata de ai lui kum arata si kum sunt imbracatii chestii de astea...styuu k dak el ma iubeste ma va accepta asa kum sunt ...si nu e gen de baiat care sa aratae ca are banii e simplu....da na...orikum parintii lui ma plak da pur si simplu mi-e frika sa ii prezint pe ai mei .....si ns kum ar reactiona ai mei...adika sa nu se simta prost in fine....ma scz de greseli

 

1. sa fi modest nu e o rusine. Gresesti amarnic gandind asa.

2. Nu mai scrie cu K, sh, tz te rog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...adika situatia lui materiala nu se compara ku a mea..mi-e frika sa ii prezint parintii mei k na...mi-e rusine fata de ai lui kum arata si kum sunt imbracatii chestii de astea...styuu k dak el ma iubeste ma va accepta asa kum sunt ...si nu e gen de baiat care sa aratae ca are banii e simplu....

Nu-ţi face prea multe griji. E mai important c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa nu se uite un lucru.....banii se fac,iar persoana este mai importanta decat banii. si in situatia asta nu se pate face decat un singur lucru: sa fii tu insuti si sa intelegi ca a nu avea bani nu-i o vina :lol2:

yep! absolut de acord! minte sa ai ca vei face si bani. Sau veti face impreuna. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
yep! absolut de acord! minte sa ai ca vei face si bani. Sau veti face impreuna. :lol2:

imi este destul de greu caci noi oricum tinem unul la altul f mult si daca ma iubeste ma accepta asa cum sunt...dar na...tot am o retinere...va multumesc pt sfaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi este destul de greu caci noi oricum tinem unul la altul f mult si daca ma iubeste ma accepta asa cum sunt...dar na...tot am o retinere...va multumesc pt sfaturi

domnisoara...daca situatia era invers...cum ai fi procedat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca tineti unul la altul si va mai si iubiti nu inteleg de ce mai conteaza cei din jur? In opinia mea, intr-o relatie de iubire nu este loc decat pentru doi. Nu stiu daca ai spus cumva ce varsta aveti. Daca aveti un serviciu; si tu si el. E mult mai usor sa-ti impui vointa, sa dai curs unei relatii si sa nu-ti pese de considerentele financiare ale parintilor in momentul in care esti pe propriile-ti picioare. Aceste prejudecati vor dipare atunci cand va veti cunoaste foarte bine si nu ve-ti mai conta pe banii parintilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu personal nu pun accent prea mult pe banii....si orikum las iubi si ku sau fara banii....pt k dak nu ar avea baniii...am fii construit impreuna tot ce neam fii dorit.......si mc k miai pus intrebarea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-ţi face prea multe griji. E mai important c
Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×