Sari la conținut
Forum Roportal
micusorin

Ce parere aveti de ideea asta?

Postări Recomandate

http://www.avocatvirtual.ro

ce ziceti mai merita sa mai deschidem un website intr-un domeniu unde aproape ca incepem sa ne sufocam cu stiri si forumuri?

- speram doar sa aducem un element de noutate -- am strans cateva sute de contracte, cereri, actiuni si plangeri penale etc. si dorim sa le postam gratuit pe website.

Precizare: suntem cativa avocati proaspat iesiti din stagiatura si suntem dezamagiti de cat am cautat pe internet asemenea modele care sa ne ajute cand nu stiam pe unde sa mai cautam si majoritatea websiturilor dau doar cateva ca si exemplu iar restul le vand. Incercam sa schimbam asta si sa facem un website probono ( poate primul), chiar daca face rau " comunitatii" atat reale si cat virtuale de avocati.

Websitul este in lucru ( destul de multe pagini pentru niste incepatori in proiectarea de site-uri web) dar eram curiosi sa vedem reactii dinainte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
http://www.avocatvirtual.ro

ce ziceti mai merita sa mai deschidem un website intr-un domeniu unde aproape ca incepem sa ne sufocam cu stiri si forumuri?

- speram doar sa aducem un element de noutate -- am strans cateva sute de contracte, cereri, actiuni si plangeri penale etc. si dorim sa le postam gratuit pe website.

Precizare: suntem cativa avocati proaspat iesiti din stagiatura si suntem dezamagiti de cat am cautat pe internet asemenea modele care sa ne ajute cand nu stiam pe unde sa mai cautam si majoritatea websiturilor dau doar cateva ca si exemplu iar restul le vand. Incercam sa schimbam asta si sa facem un website probono ( poate primul), chiar daca face rau " comunitatii" atat reale si cat virtuale de avocati.

Websitul este in lucru ( destul de multe pagini pentru niste incepatori in proiectarea de site-uri web) dar eram curiosi sa vedem reactii dinainte.

 

 

 

interesant.. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca este o idee buna.

ca o sugestie ... daca ati introduce si o serie de termeni juridici cu explicatiile de rigoare si termenul corespondent in engleza cred ca vi foarte util si omului de rand. :)

bafta :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu ce va fi util omului de rand termenul juridic in limba engleza?... util intr-o anumita masura ne poate fi eventual noua, din domeniu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu ce va fi util omului de rand termenul juridic in limba engleza?... util intr-o anumita masura ne poate fi eventual noua, din domeniu...

asta da. dar explicatia termenului va fi de folos in primul rand omului de rand. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceste explicatii cred ca ar ocupa 3 sferturi din site... sunt foarte multe si uneori e greu de explicat corect si pe inteles doar in cateva cuvinte... dar problema aceasta va fi rezolvata prin consultanta on-line cu cei ce se ocupa de site...

parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refer strict la termeni mai putin cunoscuti. cum ar fi ... imi scapa acum ... ceva cu fisudi....jiar..ciar ... :P are o denumire ciudata rau :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fidejusiune

oricum, sunt sigur ca adminii site-ului au vazut deja propunerea ta si vor lua o hotarare corecta

asa :P ... ala :) dar explicatia? o ai? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×