Sari la conținut
Forum Roportal
yvonne_ni2006

Indeplinirea dorintei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De multe ori ne dorim ceva si acel lucru nu se intampla,se indeplineste cand vrem noi..uneori se intampla dupa 10 ani,alteori cand numai speram..ce credeti ca s-ar intampla daca un lucru s-ar indeplini cand a-ti vrea voi?de ex va doriti o casa a voastra..aveti un apartament dar vreti sa stati la casa..si incercati sa dati apartamentul la vanzare dar fara succes,incercati sa prindeti niste oferte dar nu reusiti etc..si in momentul cand deja v-ati consolat ca nu va puteti lua o casa,atunci apare minunea..eu am dat un exemplu..

se spune ca daca vrei ceva cu adevarat o sa-l ai pana la urma,dar eu zic ce rost mai are sa am acel lucru peste 30 de ani?adica una este sa muncesti sa strangi bani de ex si alta e sa-ti doresti de ex sa intalnesti un om care sa te iubeasca cu adevarat..

vi s-a intamplat sa va doriti ceva si acel lucru sa vi se indeplineasca cand a-ti vrut?..nu se pun in calcul de ex:"sa iau 10 la matematica,sa i-au restanta etc.."

 

 

ps,scuzati tema topicului dar nu am avut inspiratie

Editat de yvonne_ni2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere: Mi-am dorit sa fac un lucru sau sa realizeze ceva. In primul rand imi fac planul de bataie, ce asteptari am (sa nu fiu cumva dezamagita apoi de rezultat) si apoi pun osul la treaba. Intotdeauna ce am vrut mi s-a indeplinit. Probabil cineva sus chiar are grija de mine ori sunt norocoasa pt ca sunt nascuta Duminica. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa varsta de 30 de ani apreciezi mult mai mult ceea ce obtii, yvonne. viata nu se termina la 30 de ani. ba chiar ti se poate intampla ca abia dupa varsta de 30 de ani sa descoperi ca de fapt te intereseaza si iti doresti alte lucruri fata de cele dorite pana la acea varsta. altfel te bucuri de un copil la 30 de ani si altfel te bucuri de el la 20 de ani. dar asta vei intelege abia cand vei ajunge la acea varsta. :) :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fiecare etapa din evolutia noastra are dorintele, aspiratiile ei. unele se si realizeaza, altele nu, unele la realizare isi pierd din importanta, altele raman..proaspete. dar asta- chiar farmecul vietii.incertitudinea alimenteaza speranta, iar ea ne tine in...priza

misto topic, bravo yve!!!!!!!!!!!!!

 

nu mai fiti ..acide, ci calde, generoase

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fiecare etapa din evolutia noastra are dorintele, aspiratiile ei. unele se si realizeaza, altele nu, unele la realizare isi pierd din importanta, altele raman..proaspete. dar asta- chiar farmecul vietii.incertitudinea alimenteaza speranta, iar ea ne tine in...priza

misto topic, bravo yve!!!!!!!!!!!!!

 

nu mai fiti ..acide, ci calde, generoase

pai tocmai asta e ideea. ce iti doresti la 20 ani - indeplinit sau nu - nu te mai satisface mai tarziu sau nu iti mai da aceeasi bucurie. vrei altceva. si asta datorita modului de perceptie ce se schimba odata cu varsta.

si oricat de mult sau tare ne-am dori un anumit lucru, momentul in care ni-l dorim, poate ca nu este cel mai potrivit pentru realizarea lui si va da o mai mare satisfactie realizandu-se mai tarziu.

eu una degeaba imi doresc sa stau acum la curte. nu m-ar avantaja din foarte multe puncte de vedere. dar peste 10 ani imi va prinde mult mai bine. atunci va fi momentul potrivit.

e bine sa avem anumite dorinte, dar sa stim sa asteptam momentul potrivit, fara a deveni nemultumiti ca acel lucru nu ni se intampla.

ti se pare ca sunt acida spunand toate acestea? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda... evident toate dorintele si aspitatiile noastre, sunt determinate de procesul evolutiv, dar si de modul de a privi realist toate acestea... si care in mare masura depind de noi, de determinare, vointa, etc...Ele insa, se schimba odata cu noi... , odata realizate, cautam un altceva pe care sa ne concentram ... .

 

visele in shimb, sunt o alta poveste ... , dar si ele au sarmul lor.

 

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dorintele se pot implini ... mereu am crezut ca daca imi doresc ceva cu adevarat pot sa am .. cand eram mica doream sa am puteri supranaturale(asta nu s-a realizat :( ), apoi imi doream sa am si eu un prieten ca toate fetele, apoi mi-am dorit bani ca sa imi pot cumpara hainele dorite , apoi o cariera si tot asa din aproape in aproape le-am relizat pe toate ... Sunt dorinte care le-am avut in minte si nu s-au concretizat ... dar sper din toata inima ca intr-o buna zi acele dorinte sa se concretizeze shi sa imi implineasca viata.... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
visele in shimb, sunt o alta poveste ... , dar si ele au sarmul lor.

:)

 

Sunt unii care viseaza cu ochii larg deschisi, ziua in amiaza mare. :(

 

Eu am o dorinta extrema la acest moment: sa pot sa dorm, dom'le! Unde trebuie sa fac cerere ca sa pot sa dorm? :stars: :)

 

Acu, fara gluma (desi nu glumeam ;) ), de obicei, ceea ce imi doresc mi se indeplineste. Uneori mai devreme, alteori mai tarziu, depinde de caz. De multe ori insa, roata se intoarce. Cum am mai spus, sunt lucruri pe care le vreau, dar pe care nu le primesc, iar cand nu mai am nevoie de ele, le primesc din senin. De cele mai multe ori asa mi se intampla (vezi topic la disc diverse). ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...dorintele sunt aspiratii spre a fi "atinse", atunci cand se indeplinesc - doresti altceva... :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×