Sari la conținut
Forum Roportal
N!gh7 W0lf

Cum se pot face cele mai bune suvite

Postări Recomandate

Salut,vreau sa imi fac niste suvite blonde,dar nu stiu cum sa procedez,cum sa incep..Ceva sfaturi va rog? :) Am vopea asa,tot,dar cum sa fac,ca model,aranjare... :P

Editat de N!gh7 W0lf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut,vreau sa imi fac niste suvite blonde,dar nu stiu cum sa procedez,cum sa incep..Ceva sfaturi va rog? ;) Am vopea asa,tot,dar cum sa fac,ca model,aranjare... :)

 

 

deci..iti trebuie asa..staniol,tai sa zicem 10 bucati..depinde de cate suvite vrei sa faci si depinde si de ce cat de mare e parul...

asezi o bucata de staniol pe o suvita de par si cu o pensula decolorezi(exista pudra de decolorat),apoi tot cu o pensula pui vopsea pe par si impachetezi parul in staniol bine de tot,de ex daca vrei sa faci suvite blonde poti sa alegi mai multe tonuri de galben,si asa poti da volum parului,..e bine sa incepi din spate,deci nu din fata..si stai cam 10-30 min,dupa care te speli pe cap..si daca vrei sa-ti aranjezi parul poti sa-ti faci ..acum se poarta pictura pe par..de ex..iei o suvita de par..vopseti din ea sa zic 1 cm 1 cm las parul tau natural etc..singur nu poti face asta!!....cam asta stiu..eu :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci..iti trebuie asa..staniol,tai sa zicem 10 bucati..depinde de cate suvite vrei sa faci si depinde si de ce cat de mare e parul...

asezi o bucata de staniol pe o suvita de par si cu o pensula decolorezi(exista pudra de decolorat),apoi tot cu o pensula pui vopsea pe par si impachetezi parul in staniol bine de tot,de ex daca vrei sa faci suvite blonde poti sa alegi mai multe tonuri de galben,si asa poti da volum parului,..e bine sa incepi din spate,deci nu din fata..si stai cam 10-30 min,dupa care te speli pe cap..si daca vrei sa-ti aranjezi parul poti sa-ti faci ..acum se poarta pictura pe par..de ex..iei o suvita de par..vopseti din ea sa zic 1 cm 1 cm las parul tau natural etc..singur nu poti face asta!!....cam asta stiu..eu :P

Mersi mult printesa :(

--Nu ma faceam singur,nu-ti fa griji ;) ;) :> Imi place ideea ta cu 1cm da,1 nu :)

--Alte pareri? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti pui o punga pe cap, cu o crosera scoti suvitele prin punga, le decolorezi si le vopsesti, le invelesti in staniol si astepti timpul indicat ... clatesti ... te uiti in oglinda si te sperii :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi surioara,la faza cu punga ma geandeam si eu,dar mi-era frica sa nu fii prea nebun...Sa ma decolorez cu punga... :> Deci nu sunt nebun :P

--P.S--ti-ai schimbat avatarul? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Neap.Tocmai asta e,ca am un prieten care s-a dus la un salon,si i-a facut varza in cap,numai suvite nu erau alea...si i-a degradat parul foarte mult,"naparleste" .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Neap.Tocmai asta e,ca am un prieten care s-a dus la un salon,si i-a facut varza in cap,numai suvite nu erau alea...si i-a degradat parul foarte mult,"naparleste" .....

 

Pai s-a dus la salon sau la saloon? :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mersi mult printesa ;)

--Nu ma faceam singur,nu-ti fa griji :P ;) :flowers: Imi place ideea ta cu 1cm da,1 nu :stars:

--Alte pareri? :)

 

 

sa pui o fata sa-ti vopseasca parul..si pe urma o vopsesti si tu pe ea :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×