Sari la conținut
Forum Roportal
tyna_v

Noi, femeile, avem intotdeauna orgasm? Lipsa placerii/orgasmului ma face frigida?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai inceput-o bine: e bine sa se stie ca nici barbatii nu au tot timpul orgasm. si ca psihicul influenteaza trairile sexuale, implicit orgasmu. dar ce ai tabarat asa cu patologicul pe biata fata? cred ca are nevoie de multa incredere in ea si de afectiune din partea partenerului, de experimentari variate (cu acelasi aprtener, a nu se interpreta) intr-un cadru in care sa se simta libera de inhibitii.

 

Cu catuse mai treaca mearga....desi ar fi mai buna o esarfa de matase. dar biciul? tu asa reusesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu catuse mai treaca mearga....desi ar fi mai buna o esarfa de matase. dar biciul? tu asa reusesti?

 

Eu nu , dar am avut o prietena care da. Oricum ... ea avea alte "probleme". Din nefericire si-a inceput viata sexuala printr-un viol ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi? de ce recomanzi chestii din sfera patologicului, sau care sunt adaptari disperate la o suferinta pe care numai stii cum sa o depasesti?

 

 

pana la urma conteaza ce simte ea. si cum resimte aceasta problema a lipsei orgasmului. cauta vinovati sau cauta solutii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfat pt barbati: cand prinzi o femeie care are orgasm cu tine de fiecare data, n-o lasa! Ca daca o lasi pentru alta care are cand si cand te lasa ea! Asa am facut eu: ultima mi-a zis: "eu vreau unu care sa ma f...a bine!" mentionez ca era unguroaica, extrem de dotata si sus si jos si pe laterale. Eu insa n-am facut fata. Si m-a lasat, beatch!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai intai de toate vorbeste cu partenerul si spune-i exact ce te stimuleaza cel mai tare si ce iti face placere ;)

 

Doamne , Mirelutza ! :P

 

Adica sa tinem conferinta ?

Ce ma stimuleaza trebuie sa deduca el , daca e in stare ! Daca nu , nu va afla niciodata !

 

Cuvintele in momentele acelea sunt ... mult prea sterile ... Chiar risca sa strice totul .

 

No talking . Just ... acting !

 

Cavaleru' Jedi Astazi, 02:56 PM Mesaj #15

The Force is with ME

 

Nici daca ar spune-o foarte foarte senzual dupe ce te musca usor de ureche?

 

Ar putea sa se rezume doar la ... ce ai spus in a doua parte a frazei ...

Pentru ca unul din fazele cheie e descoperirea ... zonelor erogene

 

chrissa

pe clitoris simt numai placere...si partidele tin 2 ore..cam asa..si nu se trece direct la penetrare...sunt multe mangailei inainte sarutari..jocuri..care sa va spun va excita mult imi plac..dar dupa ce se trece la penetrare..gata nu mai simt nimika nimika...e ceva nush ..nimik nu simt...

 

Waw ! Dar ce cu ce se dopeaza ?

Totusi ... a nu se confunda ... masturbarea ... cu actul sexual propriu-zis ... :)

 

 

... si la inceput cand faceam dragoste ma durea acuma nu ma mai doare deloc...dar nu simt nimika....

 

Vezi ? Deci esti totusi in timpul unui PROCES .

Acela de a deveni femeie .

 

Dar ti se intampla sa ai orgasm ... oniric ?

Asta ti-ar spulbera orice banuiala cu privire la eventualitatea frigiditatii .

 

am incercat si cu degetele dar in vagin nu am simti niciodata nimika..numai pe clitoris...

 

Asta nu e bine .

Stimularea trebuie ... ar trebui sa fie spontana , automata , MENTALA , doar cand iti trece prin minte

... apropierea de el .

In nici un caz mecanica .

 

Daca ar fi existat atractie sexuala de la inceput , nu ar mai fi fost necesara ... masturbarea reciproca ...

Si poate exista iubire si fara atractie sexuala , la femei . Noi suntem mai ciudate .

De asta n-ai orgasm cu el .

Si daca inca nu te-ai maritat , mai ai o sansa .

Iubirea si atractia sexuala pentru acelasi barbat , e cazul ideal .

Si... cu cat esti mai pretentioasa , gasesti mai greu asta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspunusl la topic ... e clar Nu ... intodeauna e chiar imposibil. Nici barbatii nu au mereu (care oricum sunt mai simpli :D nu asa complicati), dar femeile.

 

Cat despre problema ta ... E clar ca trebuie sa te lasi dusa de val. Sa nu mai te gandesti, sa incerci tu sa ai controlul. Incearca sa "plutesti" si nu te mai opune.

Poti sa incerci si alte senzatii "tari" ... catuse ... bici ... etc (asta daca nu ai incercat pana acum).

 

Ai testat cumva aceste ... mijloace ? :)

 

Fiecare fiinta este complexa si este greu pana gasesti portita. Dupa aia ... ohoho !

Si oricum esti destul de tanara. Si pararea mea este sa nu iti faci griji.

 

Daca vrei sa dezbati mai departe problema sa zic ca e un lucru bun de stiut si locul. Daca sunteti singuri atunci cand o faceti s.a.m.d.

Eu unul tind sa cred ca orgasmul tine f. mult de psihic si mai putin de partea de jos.

 

:P

 

Oricum ... ce pot sa iti doresc e cat mai multe orgasme :doh: (unu' dupa altu')

 

O determini sa fie si mai ... obsedata de asta !

De parca asta al fi lucrul ... cardinal in viata ! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e femeie care sa aiba orgasm de fiecare data si care sa fi avut de la inceput. Asa ca nu iti mai face probleme degeaba, doar ai vazut ca nu e nimic in neregula cu tine. Si doar stii ca se zice ca femeile simuleaza orgasmul aproape intotdeauna, dar de ce? Ei bine, pentru a le da partenerilor lor incredere in ei insisi si a nu-i dezamagi, dar adevarul este de departe altul.

 

Multe femei spun ca au orgasm si ca au avut multe, dar daca ar fi sa fim franci, 99% dintre femei daca au avut orgasm vaginal, asta a fost poate de 2-3 ori in mult mai multi ani de experiente sexuale.

 

Acum sa recunoastem: dragii mei, va suparati sau nu, dar asta este adevarul. Multe femei nu au avut in viata lor orgasm. Nu spun ca este neaparat vina voastra, dar nici a noastra nu este. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai testat cumva aceste ... mijloace ? :P

 

Normal ca da ... am zis sa incerc de toate inainte sa vad ce imi place

 

 

O determini sa fie si mai ... obsedata de asta !

De parca asta al fi lucrul ... cardinal in viata ! :)

 

Eu o determin ?

E mult prea spus obsedata. Eu zic sa ajutam fata , nu sa ne paruim intre noi

 

Acum sa recunoastem: dragii mei, va suparati sau nu, dar asta este adevarul. Multe femei nu au avut in viata lor orgasm. Nu spun ca este neaparat vina voastra, dar nici a noastra nu este. ;)

 

Dar a cui ? Eu zic ca nu s-au straduit suficient.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce femeile cand fac sex fac ca trenul,fac in toate felurile?asa se manifesta orgasmul? :P

 

Hahaha Yvonne ... pe cine vrei sa duci cu .. trenu ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×