Sari la conținut
Forum Roportal
happyface

control ginecologic

Postări Recomandate

Am o intrebare: daca ii spun medicului ca nu am mai avut contact sexual va mai fi nevoie de controlul acela propriu zis sau va face numai o ecografie? Am o trimitere de la medicul dermatolog care a zis ca ar vrea o ecografie ca sa vada daca nu cumva am chisturi ovariene.

 

Problema mea este de fapt ca probabil va veni mama cu mine si ea nu stie ca am avut o data un contact sexual mai demult si nu as vrea sa trebuiasca sa-i spun acum. :ro:

 

Daca as spune adevarul, ginecologul va scrie pe foaia cu rezultatele controlului faptul ca nu sunt virgina?

 

Multumesc anticipat.

Editat de happyface

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o intrebare: daca ii spun medicului ca nu am mai avut contact sexual va mai fi nevoie de controlul acela propriu zis sau va face numai o ecografie? Am o trimitere de la medicul dermatolog care a zis ca ar vrea o ecografie ca sa vada daca nu cumva am chisturi ovariene.

 

Problema mea este de fapt ca probabil va veni mama cu mine si ea nu stie ca am avut o data un contact sexual mai demult si nu as vrea sa trebuiasca sa-i spun acum. :ro:

 

Daca as spune adevarul, ginecologul va scrie pe foaia cu rezultatele controlului faptul ca nu sunt virgina?

 

Multumesc anticipat.

 

 

mama ta nu trebuie sa intre cu tine. Controlul se poate face si daca esti virgina.... si nu scrie nicaieri medicul daca esti sau nu virgina. Va scrie daca ai sau nu chisturi :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mama poate intra dupa control .... daca ai noroc doctorul nu va spune nimica :ro:

 

 

e obligat sa nu spuna daca tu nu vrei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e obligat sa nu spuna daca tu nu vrei

 

Eu am patit-o :focus: A spus !

 

Nu sti peste cine dai ... daca este baba cu siguranta o sa spuna TOT :). Daca este barbat ... scapa ieftin :ro:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ai peste 18 ani si spune a incalcat ceea ce se numeste relatie de confidentialitate intre medic<->pacient.daca esti minora inca,nu ai ce sa ii faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult de ajutor tuturor. :lol: Ati fost foarte amabili.

 

Pana la urma am reusit s-o conving pe mama sa nu vina cu mine ca doar ma descurc eu si singura. Macar cica ma duc la o tanti doctor si poate n-o sa fie asa ciudat ca si cand ar fi un barbat. :focus:

 

Asa ca daca ziceti ca nu scrie nicaieri I'm safe :ro:

 

daca ai peste 18 ani si spune a incalcat ceea ce se numeste relatie de confidentialitate intre medic<->pacient.daca esti minora inca,nu ai ce sa ii faci.

 

Am 20 :) Tocmai de aia i-am spus mamei sa stea lejer ca sunt mare acuma, pot si singura sa ma duc la analize :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca doctoritele nu sunt neaparat mai "comode", eu cel putin nu am dat peste vreuna care sa fi umblat finut. Mai curand doctorii sunt mai atenti. Ramane partea cu jena, dar da-o incolo de jena, n-au mai vazut ei asa ceva!? Bine ca ai convins-o pe mama sa stea acasa! ;)

Editat de Ray of light
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa stii ca doctoritele nu sunt neaparat mai "comode", eu cel putin nu am dat peste vreuna care sa fi umblat finut. Mai curand doctorii sunt mai atenti. Ramane partea cu jena, dar da-o incolo de jena, n-au mai vazut ei asa ceva!? Bine ca ai convins-o pe mama sa stea acasa! ;)

 

Pana la urma a fost chiar bine. Mi-a facut numai ecografie cu sonda si chiar a fost foarte de treaba "tanti doctor" :yes: Initial cand am auzit ca trebuie sa fac control ginecologic ma gandeam ca mi-e o jena... dar pana la urma am zis ca e in interesul meu sa vad daca e vreo problema si vorba ta "da-o incolo de jena" :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×