Jump to content
Forum Roportal
RadhaSara

De ce esti trist azi?...ce te framanta?

Rate this topic

Recommended Posts

https://evz.ro/moartea-care-a-zguduit-lumea-mondena-a-fost-o-adevarata-forta-a-naturii.html

Acest titlu si articol pana am aflat despre cine e vorba ... Forta naturii ar trebuie sa le cam scuture putin pe cei care scriu asa ceva despre un om necunoscut pentru 99,9% din populatia planetara.   Eu n-am auzit de acest fotograf un cuvant desi citesc zilnic toate stirile mondene si ma preocupau inca din copilarie.   Deloc n-am auzit la TV de el, la Oscars sau niciunde sa fi fost pomenit sau sa fi fost prezent, official sa traga poze.   Azi nici la Hollywood news n-au pomenit un cuvant de el.   Precis editia de Sambata era filmat mai devreme.   Cauza mortii nu este publicat, nu cred sa fi avut COVID, o sa vedem daca ne va mai zgudui cu niscai informatie depsre marele necunoscut disparut. 

Dacă un om îți spune ca nu are prieteni probabil o sa crezi despre el ce e mai rău, nu-i asa? Nu te vei gândi ca e doar ghinionist sau ca e mana soartei, sau ca toți ceilalți sunt de vina, ci ca probabil a făcut ceva rau, s-a comportat într-un anume fel, a depășit niște limite, a încălcat niște reguli nescrise. De ce un om fără prieteni e singurul vinovat?! 

Un baietel de 2 - 3 anisori a fost gasit azi dimineata pe fundul piscinei unde locuia ... "dimineata" accentuez ca azi de Thanksgiving, lumea sta acasa si la orele matinale, gatesc.   A fost dus cu helicopterul la spital dara fara puls sau ceva raspuns pozitiv vital.   Inca n-au dat cu update despre conditia in care se afla.  E aproape de mine, si acum o sa am probleme sa trec pe acolo cu masina ca este la vreo 7 km, dar vedeam si ieri familii cu copiii, alti cu caini sau batranii in scaune cu rotile la plimbare ca vremea este foarte frumoasa.