Sari la conținut
Forum Roportal
RadhaSara

De ce esti trist azi?...ce te framanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

https://evz.ro/moartea-care-a-zguduit-lumea-mondena-a-fost-o-adevarata-forta-a-naturii.html

Acest titlu si articol pana am aflat despre cine e vorba ... Forta naturii ar trebuie sa le cam scuture putin pe cei care scriu asa ceva despre un om necunoscut pentru 99,9% din populatia planetara.   Eu n-am auzit de acest fotograf un cuvant desi citesc zilnic toate stirile mondene si ma preocupau inca din copilarie.   Deloc n-am auzit la TV de el, la Oscars sau niciunde sa fi fost pomenit sau sa fi fost prezent, official sa traga poze.   Azi nici la Hollywood news n-au pomenit un cuvant de el.   Precis editia de Sambata era filmat mai devreme.   Cauza mortii nu este publicat, nu cred sa fi avut COVID, o sa vedem daca ne va mai zgudui cu niscai informatie depsre marele necunoscut disparut. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă un om îți spune ca nu are prieteni probabil o sa crezi despre el ce e mai rău, nu-i asa? Nu te vei gândi ca e doar ghinionist sau ca e mana soartei, sau ca toți ceilalți sunt de vina, ci ca probabil a făcut ceva rau, s-a comportat într-un anume fel, a depășit niște limite, a încălcat niște reguli nescrise. De ce un om fără prieteni e singurul vinovat?! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un baietel de 2 - 3 anisori a fost gasit azi dimineata pe fundul piscinei unde locuia ... "dimineata" accentuez ca azi de Thanksgiving, lumea sta acasa si la orele matinale, gatesc.   A fost dus cu helicopterul la spital dara fara puls sau ceva raspuns pozitiv vital.   Inca n-au dat cu update despre conditia in care se afla.  E aproape de mine, si acum o sa am probleme sa trec pe acolo cu masina ca este la vreo 7 km, dar vedeam si ieri familii cu copiii, alti cu caini sau batranii in scaune cu rotile la plimbare ca vremea este foarte frumoasa.  

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca mi-e rau tot timpul, dar trebuie sa ascund acest lucru pentru a nu fi "overly dramatic" sau spre a-i proteja pe apropiatii mei. M-a ajuns oboseala si m-am imbolnavit. Iar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, Maeve. a spus:

profesional ok

 

personal iar ma uit la tavan de Craciun si Rev

Citeste, uita-te la un film, plimba-te. Eu asta o sa fac, tot singura sunt, dar m-am obisnuit, sunt asa de 4 ani, imediat dupa ora 12 intru in lumea somnului, ca tot lucrez si pe 24 si pe 31, o sa fiu obosita, oricum, dupa ce vin de la serviciu pregatesc cate ceva in graba si fac curat si aia e. :)

Adevarul e ca nici nu imi doresc sa particip la vreo petrecere.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar nu da matusa-mea niciun semn. Nu e ceva neobișnuit sa nu sune cu lunile, dar deobicei suna de Craciun si de anul nou. Variantele sunt de la cea mai rea, la a sunat dar nu ne-a gasit acasa, la iar si-a pierdut incarcatorul de la telefon sau a pierdut numarul nostru. Acum cativa ani si-a desfiintat telefonul fix si juma de an n-a dat niciun semn, de a trebuit sa fac investigatii si sa aflu numarul de la job sa o caut acolo si sa-i transmit prin seful ei sa sune. Inclusiv la consulat am sunat atunci sa ma ajute, dar nu aveau cum, ca ea nu mai are demult cetățenie romana.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii sa cauti pagina cu decese in localitatea respectiva ca se tine la vedere, dar trebuie sa ai datele personale?

Fii-mea imi spunea ca ei in farmacie cand lucra la New Jersey observau ca nu se prezentau sa-si ridice pachetele de medicamente dupa ce au primit si telefon, cautau in rubrica OBITUARY ca aveau numele exact ca si data de nastere si cam toti erau prezenti acolo, din pacate.

Am uitat sa-ti spun, in ziarul local sint anuntate zilnic.  

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×