Jump to content
Forum Roportal
RadhaSara

De ce esti trist azi?...ce te framanta?

Rate this topic

Recommended Posts

Eu nu, ca eu sunt printre putinii oameni lucizi din lumea asta. Si nu merge cum zici tu, sa manipulezi un om lucid sa ucida. Ucid doar cei care au in ei asta. Adica cam toti. De exemplu, cand aplic pentru interviuri pentru slujbe, aplic la nimereala, nu ma obosesc sa citesc despre ce sunt firmele. Abia cand ma cheama la interviuri aflu. Si unele firme s-au intamplat sa fie din domeniul militar. Si le-am zis clar "nu". Pe cand toata hoarda aia de programatori de se vedeau la orizont in sala, niste criminali care nu stiu ce-i cu ei pe lumea asta, niste monstri care apasa acolo pe taste doar pentru bani, fara sa mai gandeasca ca actiunile lor duc la ucidere de oameni. La fel si fizicienii aia de au dezvoltat bomba nucleara... ca miu-miu, daca nu facem noi, face altii, asa ca hai sa face noi primii... criminali ordinari. Asa ca da... sunt foarte putini cei ca mine.

• Like 1

Ai spus cuvintele cheie: nu le pasa. Nu e vorba ca au sete de sange. Efectiv nu le pasa. Sunt doua lucruri foarte diferite.

Si da, merge. Cand le intra in cap ca sunt amenintati. Chiar daca nu-s. N-ar fi atatea sinucideri si cazuri de nebunie la soldatii intorsi acasa daca n-ar avea vreo farama de constiinta. Evident prea tarziu. Dar tot e ceva.

Edited by Abbie3
  • Like 1

La 17.05.2020 la 13:24, NicolaeT a spus:

Gandeste-te ca masculii in proportie de practic 100% fac razboaie, deci sunt criminali. 

Pocaitii vad asta asa 100% Jehovistii mai ales, insa tot ei vor protectia acestori "criminali" sa doarme fara cosmaruri, sa traiasca doar ei in pace si liniste ca in Paradis :triniti:deci sint niste MFs.  

• Like 2

La ‎20‎.‎05‎.‎2020 la 0:15, The Unknown a spus:

Pocaitii vad asta asa 100% Jehovistii mai ales, insa tot ei vor protectia acestori "criminali" sa doarme fara cosmaruri, sa traiasca doar ei in pace si liniste ca in Paradis :triniti:deci sint niste MFs.  

Amen to that.

• Like 1

prea multe ganduri.

as vrea sa le opresc cu totul, macar cat sa ma odihnesc putin..

• Like 1